Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

4. a 5. ročník

Třídní učitelka: Mgr. Ilona Heczková

Angličtina (1. dubna – 10. dubna) klikni zde

Milí žáci, děkuji všem, kteří mi zaslali vypracovaný domácí úkol z českého jazyka.                         

2. 4. - 3. 4. 2020

4. třída Český jazyk - str. 99/ 9, 10, 11 ústně

Vlastivěda - opakovat pohoří, nejvyšší hory, řeky podle mapy

5. třída Český jazyk - str. 112/ 9, 10, 11 ústně

Vlastivěda - str. 10 slepá mapa povrch Evropy; podle mapy zde pojmenujte zeměpisné objekty označeny čísly a písmeny ve slepé mapě na str. 10

 

Dobrý den, děti milé,

chtěla bych se připomenout s domácími úkoly, od hodně z vás ještě nemám žádné zprávy a tedy nemám ani vaše maily, na které bych vám ráda zaslala obrázky, které jsem pro vás nafotila. Někteří mají hotovo a čekají na pokračování a někteří ještě nezačali.

Takže čekám, čekám:)

Tentokrát posílám odkaz na bezva dokumentární film, který byl natočen v rámci festivalu Jednoho Světa. Jednoho z filmů tohoto festivalu jste se taky měli v rámci školy účastnit. Byla bych moc ráda, kdybyste jej shlédli, má necelou hodinu. Jmenuje se KRAJINA V TÍSNI a mám pocit, že by ho měli vidět všichni lidé, je to kromě koronaviru velice aktuální téma dnešních dní. Moc mě zajímá, co si o něm myslíte.

Vaším úkolem tedy bude, podívat se na film a stručně mi napsat, o čem je, co si o něm myslíte, jak by se daly některé věci změnit a co byste pro to mohli udělat třeba i vy. Nebudu vám o něm více psát, z názvu je asi patrné, o čem zhruba bude:) Film provází dva mladí zajímaví lidé a hlas staršího člověka s animovanými (kreslenými) obrázky. Film je jinak hraný.

Nedaří se mi poslat vám odkaz, to ale vůbec nevadí, název filmu znáte a hledáte na YOUTUBE! Alespoň se naučíte hledat podle zadaných indicií. Jinak pište, poradím, pošlu:)

Děkuji všem, kteří úkoly zasílají:)

 

Milí čtvrťáci a páťáci, opět nový týden a nové úkoly (30. 3. 2020 - 3. 4. 2020)

Nejdříve zhodnocení vaší práce z týdne minulého:

  • děkuji všem, kteří zaslali příklady z matematiky k řešení pro spolužáky, byli to: Adam J., Toník, Paris, Péťa, Ema, Pavla, Mirek, Kryštof (2x), Adam C., Vali,
  • Adamova slovní úloha byla první k vyluštění. Správné řešení poslali: Saša, Kryštof, Sára, Vali, Adam, Danek, Péťa, Pavla, Saša, Mirek, špatně: Ema, Pepík, neodpověděli: Kristínka, Toník, Paris, Kuba, Magda, Míša, Alex, Péťa, Bastián.
  • úlohy v googlu - matematiku pro 4. r. a pro 5. r. vyřešili: Toník, Adam, Kuba, Petr, Paris, Kristinka, Magda, Verča, Pepík, Mirek, Danek, Vali, Adam, Ema, Pavla. Kdo měl chybičku a potřebuje poradit, napište nebo zavolejte.
  • děkuji Péťovi za odhalení chyby. Péťo, skvělá práce! Přemýšlel jsi důkladně. Adam J., Kryštof a Vali byli jediní, kdo potvrdil pravdu Petra.

POZOR - nové úlohy:

  1. odkaz na google  - procvičnování výpočtu obvodu a obsahu;
  2. procvičování zlomků, využij odkazy: (4. r. zde, 5. r. zde), další procvičování zde nebo příklady v učebnici matematiky;
  3. vypočítej slovní úlohu Toníka a Péti (získáš emailem), odpovědi pošli zpět autorovi.

Čas máš do čtvrtku 2. 4. 2020.

Objevil jsi nebo objevila jsi na internetu zajímavé úkoly? Chceš znát odpovědi spolužáků? Napiš na 7zs@7zstrinec.cz.

Přeji ti hodně úspěchu při řešení a radosti z objevování matematiky. IH

30. 3. - 1. 4. 2020

Prosím žáky 4. ročníku, kteří mi neodeslali úkol, aby mi ho zaslali. (Magda,  Michal, Jakub, Bastian)

4. třída Český jazyk - skloňování vzoru pán; uč str. 98/8  slova tučně vytištěná zapiš do tabulky zde a urči pád, číslo,...; str. 98/8b ústně

Vlastivěda - opakovat pohoří, nejvyšší hory, řeky podle mapy

5. třída Český jazyk - tabulka skloňování zájmen zde (přepsat, udělat si pomůcku)

pracovní list zde  doplň a odešli na můj email ke kontrole.

Vlastivěda - uč. Putování po Evropě str. 7 slepá mapa; podle mapy zde pojmenuj na straně 7 v učebnici zeměpisné objekty , které jsou ve slepé mapě označeny čísly nebo písmeny.

 

Zdravím vás děti,

tak jsem tady konečně s přírodovědou:)

Kdo z vás už byl na procházace na Jahodné a viděl, kolik nového tam vyrostlo? Udělala jsem pro vás spoustu fotek, jestli poznáte, co jsou to za přírodniny. Ještě musím promyslet, jak vám všem ty fotky pošlu a pak se uvidí, kdo odpoví správně:)

Víte, že k nám přišlo jaro a spolu s ním se vše živé probouzí, nejen zvířata - hmyz,  ale i rostliny - stromy, květiny. A protože všichni znáte můj mail, ale já ještě neznám váš, uděláme to naopak. Vy mi pošlete fotky všechno, co potkáte, co v poslední době kolem vás vyrostlo nebo se narodilo a napíšete mi ke každé fotce přesný název rostlinky, či zvířete, většinou název obsahuje dvě slova! Tak si chystejte tenisky, šátky a do toho:)

Druhý a třetí úkol bude do SEŠITU:

První otázka pro všechny zní: Kdy přesně letos začalo jaro a jak tomuto dni říkáme? Ten datum, který jsme se společně učili, není přesný. Zkuste zjistit prosím přesný letošní datum, kdy začalo jaro a s ním i ten den, kdy ráda dělám oheň a slavím s přáteli příchod jara. Ten den se narodil i můj přítel, tak jsme společně oslavili i jeho narozeniny. Taky jste si udělali oheň?

4. ročník v 2. díle učebnice: Rozmanitost přírody: str. 21. Je tam otázka: Poznáte je? Zadání této úlohy najdete na str. 20 úplně dole, takže bude všem jasné, že potřebují i 1. díl učebnice nebo na to přijdou sami i bez ní. Stačí mi napsat čísla od 1-11 a k tomu stručně odpovědi, o jaké zvíře či rostlinu se jedná. Nic nemusíte opisovat! Nezapomeňte na datum, děkuji:)

5. ročník: Snad jste všichni stihli dokončit úkol Gravitační síla, str.7-11. Pokud doposud ne, tak prosím dodělejte, do sešitu! Vaším úkolem bude, najít a vyfotit v přírodě nejen rostlinu, ale i zvíře a poslat mi fotky na email. Poté do sešitu nakreslit a popsat stavbu jejich těl:) Také prosím nezapoměňte na datum. Pak mi prosím sešit ofoťte a pošlete. Vypadá to všechno komplikovaně, když vám to tady píšu, ale věřím, že to uchopíte správně a bude vás to i bavit.

Nechci se moc více rozepisovat, abych vás nemátla, je to jednoduché: všichni procházka a focení, pak do sešitu 2 úkoly. Těším se na vaše zprávy a brzy budu posílat další homework:)

Moc děkuju za zaslání a všechny srdečně zdravím:) 

Katka Kaminská

26. 3. - 27. 3. 2020

Žáci 4. třídy, kteří mi neodeslali domácí úkol (23.3 - 25.3.), prosím, aby mi ho odeslali!

Český jazyk 4. tř. -  vzor pán skloňovat; uč. str. 97/4 , 98/5 ústně

Vlastivěda - mapa vodstvo, ukazovat na mapě řeky podle mapy, kterou máte v odkaze (v předcházejícím úkolu)

Český jazyk 5. tř. - opakování druhů zájmen, str. 111/ f skloňování zájmen já, ty se (napsat si pomůcku)

Vlastivěda - opakování 2. sv. válka

Zdravím vás moc všechny:-) 

Omlouvám se, že jsem se s vámi ještě nespojila, ale cítila jsem, že potřebujete čas zvyknout si na novou situaci, tak jste jistě ocenili, že máte o pár úkolů méně ode mě. Byla bych moc ráda, kdybyste mi napsali na můj mail: Kateřina.Kaminska@googlemail.com, jak se vlastně máte, jak trávíte dny, jestli vás učení moc zatěžuje nebo byste ho naopak přivítali více a jak vnímáte teď to, co se kolem nás deje. Moc děkuji za Vaše zpravy! A taky děkuji všem za referát o vodě a masopustu, určitě se k nim ještě v mailu vyjádřím.

VV+PČ:

Mohli byste mi namalovat či jinak ztvarnit, co vás teď v těchto dnech nejvíce baví, zajímá nebo ohromuje? Nebo pokusit se jakýmkoliv způsobem namalovat pocity, které v sobě máte, co prozivate? Vím, že to není zrovna lehký úkol, ale zkuste, následujte ruku a uvidíte, co společně v myslíte. Pokud máte pocit, že vůbec nerozumíte, co tady píšu, napište mi na můj mail, děkuji.

Úkol do prirodovedy pošlu během týdne. 

Moc zdravim:)

Katka Kaminska

Pozor, Pozor, čtvrťáci a páťáci!:) První úloha z matematiky k řešení od Adama z 4. tř.

Slovní úloha zde. Řešení prosím pošli Adamovi na email: pavlinajuroszkova@gmail.com. Adam odpoví, zda úlohu jsi vyřešil správně T: 25.3.2020.

Milí čtvrťáci a páťáci,

děkuji za zaslání emailových adres:

 4. r. - Kristínka, Saša, Adam, Toník, Kuba, Péťa, Paris.

5. r. - Pepík, Daniel, Mirek, Pavla, Kryštof, Ema, Adam, Verča, Valentýnka, Sára.

Spíte nebo jste nemocní? Magda, Michal, Alex, Bastian?

Domácí opakování pro dnešní den - napsat slovní úlohu a poslat na email: 7zs@7zstrinec.cz slovní úlohu, která se týká vlastní rodiny (vzor - slovní úlohy připravované spolužáky v matematice). Termín poslání: 24.3.2020. Děkuji.

Úlohy budou postupně zveřejňovány zde, na www stránkách třídy a hodně mě zajímá, kdo z vás je dokáže vypočítat:). IH

 

Milí čtvrťáci a páťáci,

připravuji testování matematiky online. Prosím o Vaše emailové adresy, na které Vám budu testy zasílat. Testy nebudou hodnoceny známkou. Testy ukážou Vaši aktivitu při výuce matematiky a zároveň potíže, které můžou při řešení úkolů vzniknout. Pomůžu Vám s učením. Své emailové adresy nebo emailovou adresu rodiče pošlete prosím do 23.3.2020 na email: 7zs@7zstrinec.cz. Děkuji. Iveta Hudzietzová

stránka: 1234
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki