Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace

Sluníčka

Knihovnická lekce 1 | 08.10.2019 | zobr: 33x

      "NA PROCHÁZCE VE VLAKU"

Dnes nás ve školce navštívil Ondřej a Marika z Knihovny Třinec. Přinesli knihu s názvem "Na procházce ve vlaku" od spisovatele Radka Malého. Děti se dozvěděly o tom, jak to ve vlaku vypadá, kdo v něm jezdí, jaké části vlak má (1. třídu, 2. třídu, jídelní vůz, lůžkový vůz...).Zahrály si na cestující , kupovaly lístky, vydávaly zvuky jedoucího vlaku, zazpívaly si písničku "Jede, jede mašinka", která vezla samé žížaly :). Nakonec si prohlédly další knihy, které nám Marika a Ondřej přinesli. 

Dětem se to moc líbilo. Koukněte se zde

Draci z listí | 23.09.2019 | zobr: 50x

    PODZIM JE TADY 

    Na zem jabka padají,    

    ptáci křídla zdvihají.

    Léto balí fidlátka, 

    podzim klepe na vrátka.

                                                         FOTO

Za zvířátky na dědinu | 18.09.2019 | zobr: 43x

ZA ZVÍŘÁTKY NA DĚDINU

Při procházce Valašskou dědinou se děti seznámily s domácími zvířaty, které dříve Valaši chovali, i s užitkem, který jim poskytovaly. Na vlastní oči viděly, jak se kdysi orala půda. V jedné staré chalupě na ně čekala ochutnávka sýrů: kravského, ovčího a kozího. U kozího sýru se již většina děti netvářila spokojeně :), ale našly se i děti, kterým chutnaly všechny. Vyrobily si ovečky z pravé ovčí vlny a nakonec nám ještě zůstal čas na hraní, který jsme využili na místním hřišti. Foto zde

Kvak a Žbluňk | 17.09.2019 | zobr: 50x

KVAK A ŽBLUŇK

Navštívili jsme Těšínské divadlo a stali se součástí loutkového představení s názvem ,,Kvak a Žbluňk”. Dětem se pohádka moc líbila. Vyrobily náhrdelník z knoflíků pro Žbluňka, nakreslily obrázky do dopisu pro Kvaka, zatančily si a pomohly vykvést květinám na záhonku žabáků. 

Jak si představení užily ? Koukněte 

Hasičský záchranný sbor | 14.09.2019 | zobr: 50x

 

  HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR 

Letos jsme, po dohodě s rodiči, dali přednost  exkurzi u Hasičského záchranného sboru v Třinci před výstavou drobného zvířectva. Hasiči nám ukazáli co všechno dělají v práci, když nejsou zrovna u zásahu. Např. posilují v posilovně, která děti hodně nadchla a samy si chtěly všechny stroje vyzkoušet :), cvičí v tělocvičně. Měli jsme možnost podívat se také do šaten, na myčku, na vybavení hasičských aut a nakonec jsme se stali svědky hlášení zásahu nehody s ukázkou rychlého oblečení a nástupu do vozu. Děti si ještě vyprosily ukázku spouštění se dolů po tyči :) 

                      Co všechno jsme viděli? Foto ZDE   

stránka: 123
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki