Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace

Sluníčka

Karneval | 20.02.2020 | zobr: 5x

KARNEVAL 

Ve čtvrtek 20. 2. 2020 se mateřská škola jako mávnutím kouzelného proutku proměnila ve školku pohádkových bytostí.Nastala totiž doba tradičního karnevalu a děti přicházely do školky vybaveny maskami oblíbených hrdinů a pohádkových bytostí. Karnevalové veselí vždy začíná promenádou všech masek. Po nezbytném pózování před fotoaparátem mohl vypuknout netrpělivě očekávaný maškarní rej a děti se mohly v rytmu oblíbených písniček plně předvést ve svých "rolích" a "vyřádit" se veselými hrami a soutěžemi- po zastavení hudby si musel každý najít na zemi obrázek klauna a postavit se na něj,  vypít co nejrychleji čaj ze své skleničky, slalomem přenést špagetu v puse do nádobky a bez použití rukou ji tam vložit, postavit klauna z barevných kuliček podle vzoru, přenést kruh za pomocí brček předáváním od jenoho kamaráda k druhému až na konec zástupu. Věříme, že se vydováděly do sytosti  a že si kromě drobných odměn domů odnesly i mnoho zážitků.

                                                                                                          Foto

Ten dělá to a ten zas tohle | 14.02.2020 | zobr: 4x

TEN DĚLÁ TO A TEN ZAS TOHLE

Na otázku: „Co si představíte pod pojmem povolání?“ přišla odpověď: „Když někdo někoho volá.“ Tento týden jsme si povídali o povolání, naučili jsme se básničky, písničky, zahráli  pohybové hry a nejzajímavější pro děti bylo nakupování podle seznamu. Musely si vyrobit nákupní košík ze stavebnice, vzít si nákupní seznam a podle něho hledat po třídě obrázky. Dále si děti vyrobily pohlednice. Nakreslily obrázek podle svých představ a někteří si dokonce sami přepsali adresu domů. Pak jsme šli s pohlednicemi na poštu. Z terminálu vzali číslo a čekali, až se dostaneme na řadu. U okénka jsme poprosili paní pošťačku o poštovní známky, které jsme nalepili na pohlednice a poslali je. Dostali jsme pochvalu, že tak krásné pohlednice na poště ještě nikdy neměli. Zaplatili jsme za známky, poděkovali a netrpělivě čekali, kdy nám dorazí domů. Tak snad už dorazily :-)

                                                    FOTO 

Zdraví a vitamíny | 31.01.2020 | zobr: 8x

ZDRAVÍ A VITAMÍNY 

Tento týden jsme si povídali o zdraví, nemocech, úrazech, bacilech…. Přečetli jsme si příběh o nemocné Lucince, která jedla jen samé bonbony a sladkosti. Nechtěla jíst žádné ovoce ani zeleninu. Jednoho dne ji navštívila teta chřipka. Zrovna v ten den si Lucinka nepřála být nemocná. Čekala na svou tetu, která ji chtěla vzít do zoologické zahrady.  Lucinka onemocněla, měla teplotu a musela si jít lehnout. Nemoc přijde vždycky nevhod. A tak Lucinka poprosila maminku, aby jí dala ovoce a zeleninu, protože chtěla být zdravá.  Povídali jsme si o potravinách vhodných pro tělo, vitamínech.Seznámili jsme se s různými specializovanými odvětvími medicíny. Co který odborník léčí, co můžeme dělat pro své zdraví. Hráli hru Na bacily a vitamíny, Kaz. Seznámili se s písní Medvědovo trápení, Chřipka, básní Dobrá rada. Řekli si jak postupovat při úrazu, obvázali poraněné části těla. Vyrobili si poraněnou ruku. Děti si samostatně obkreslily a vystřihly svou ruku, vybarvily temperovou barvou a nakonec nalepily obvaz a naplást.Pro zpestření výuky si děti zahrály scénku o nemocném dítěti. Za doprovodu dospělého navštívili pana doktora. Řekli mu, co je trápí. Pan doktor je vyšetřil, předepsal recept na léky, které si museli vyzvednout v lékárně a pak dát své dítě do postele, podat mu léky a uvařit čaj.

Kuk na  FOTO

Lakomý liščí ocásek | 27.01.2020 | zobr: 7x

LAKOMÝ LIŠČÍ OCÁSEK 

Po delší době k nám zavítal dětmi oblíbený Smíšek s pohádkou Lakomý liščí ocásek.  Říká se, že lišky jsou mazané, ale tenhle vychytralý lišák doplatil na svou hloupost. Děti si ve spolupráci s herci zazpívaly písničky Holka modrooká, Běží liška k Táboru. Lišák snědl paní řeznici jitrničky, klobásy a uzeniny. Řeznice ho přichytila při činu, a protože neměl peníze, musel si jídlo odpracovat. Ale ani pracovat neuměl. Po mnoha výmluvách se tomu nakonec stejně nevyhnul. Vypral prádlo, pozametal podlahu, nalámal špejle, které mu pomohly spočítat děti, jelikož to také neuměl.Bez práce nejsou koláče a po tom všem to nakonec lišák pochopil. Paní řeznice s ním byla natolik spokojená, že mu nabídla práci a lišák se k ní nastěhoval i s celou svou rodinkou. Za práci dostával místo peněz jídlo.  NAKOUKNĚTE 

Lyžařský kurz | 14.01.2020 | zobr: 12x

2. den "Lyžování s Malinou"
Probuzení do druhého lyžařského dne nebylo moc příjemné - za okny byla mlha a inverzní počasí. Naši lyžaři však do Bukovce vyrazili a tam na nás čekal příjemnější "vzdoušek" Mrkající

Po rozcvičce ..... ukázka zde , jedna skupina přešla na svah s pásem a ostatní pilně trénovali správný postoj při lyžování z kopce - takzvanou "PIZZU" Smějící se .Věřte tomu, že to není žádná legrace udržet lyže v roznočení se špičkami u sebe. Děti by vám o tom jistě mohly vyprávětSmějící se

Dnešní foto k nahlédnutí zde. 

Lyžařský kurz | 13.01.2020 | zobr: 16x

První den lyžařského kurzu
     Tento týden začala některá naše "Sluníčka" jezdit do Kempalandu v Bukovci na "Lyžování s Malinou". Po rozkoukání se, vyřízení pár náležitostí s vypůjčkami a nasazení rozlišovacích vest děti vyrazily společně s instruktory na svah, kde se nejdříve pořádně rozcvičily. Po té, co se všichni rozdělili do družstev, nasadily si děti lyže a trénovaly chůzi do kopce stranou, vstávání po pádu a také sjezd z mírného kopce. 
     Po malé přestávce, kdy se děti posilnily svačinou, některé skupiny vyrazily na kopeček, kde po vystoupání do kopce za pomocí lana sjížděli opatrně s instruktorem dolů. Je to skutečně mravenčí práce a tak jsme zvědaví, jak se bude lyžařům dařit zítra :-)

Jak to vypadalo, můžete vidět tady ...... kuk

Vánoce u Sluníček | 20.12.2019 | zobr: 9x

VÁNOCE U SLUNÍČEK  

Jako každý rok, tak i letos, k nám do školky dorazil ježíšek. Copak letos přinesl? Kufřík s nářadím, které budeme využívat na školní zahradě, až začne jaro, rukavice, aby se děti chránily před úrazy, hrábě, společenské hry, domino, autodráhu, bavlněnou hmotu, která je velmi oblíbená a spoustu dalších. Chcete vidět co ještě? Koukněte zde

Návštěva Senior domu POHODA | 18.12.2019 | zobr: 8x

NÁVŠTĚVA SENIOR DOMU POHODA

Vánoce jsou čas, kdy lidé odpočívají, rodiny jsou pohromadě a navštěvují se. Proto jsme se s našimi Sluníčky domluvili a navšítivili Senior domy POHODA v Třinci, abychom v tento kouzelný čas udělali radost babičkám i dědečkům a zahráli jim pohádku Zlatovláska, zazpívali si společně koledy, ozdobili vánoční stromečky. Děti vyrobily andělíčky, aby seniory chránili a na oplátku, za krásné vystoupení, dostaly šampaňské a náramky, které pro ně vyrobili senioři. Moc děkujeme všem za krásnou předvánoční atmosféru.FOTO

Werkáčkova olympiáda | 13.12.2019 | zobr: 28x

WERKÁČKOVA OLYMPIÁDA
       Ve středu 11. 12. vyrazila naše Sluníčka do Mini Areny, aby si zasoutěžila na "Werkáčkově olympiádě", kterou pro děti třineckých mateřských škol pořádá HC Oceláři Třinec.
       Po malém rozkoukání děti zápolily v pěti disciplínách. Během malé přestávky s občerstvením se děti mohly podívat na trénink hokejových hráčů a na konec si zahrály hru s velkými overbally. Dvě družstva se snažila o to, aby na jejich "území" bylo co nejméně těchto obrovských míčů. Děti statečně a s velkým úsilím proti sobě bojovaly a jak to dopadlo? Vyhráli "VŠICHNI" 
            Nakonec příjemně unavené, zcela rozcuchané a spokojené závodníky autobus odvezl zpět na Sosnu. 

HC Ocelářům děkujeme a příjemně strávené dopoledne

 S vyplazeným jazykemKUK na fotky. 

Živý betlém | 13.12.2019 | zobr: 18x
ŽIVÝ BETLÉM SE DĚTEM LÍBIL
     Pátek 13.12. pro nás vůbec nebyl smolným dnem. Ba naopak, vydali jsme se do venkovních prostor Muzea Třineckých železáren a města Třince, kde byl přichystaný bohatý program. Děti mohly obdivovat živá zvířátka, jako třeba lamy, velblouda, kozy, ovce, telátka, oslíky, pštrosy i prasátka. Připomněly si, že lamy mohou plivat a ovečka s kroucenýma rohama pochází až z Maďarska.  Oslíky si mohly pohladit.
      Úsměv na rtech dětem vykouzlilo představení loutkové scény Bajka Těšínského divadla díky představení Pojďme spolu do Betléma, kdy si děti přiblížily známé biblické motivy, točící se kolem stvoření světa a narození Ježíška. Během pohádky si všichni dokonce zazpívali známé vánoční koledy.
     Po pohádce se děti přesvědčily, že vůbec není jednoduché chytit kapra na udici. Na řemeslné dílničky nám už sice nezbyl čas, ale to dětem vůbec nevadilo, protože sladkou tečkou pátečního dopoledne byla křupavá trubička Líbající
 
Foto zde
stránka: 123
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki