Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
Úvodní stránkaO nás Základní informace

Základní informace

       Naše mateřská škola se nachází v  pěkném a klidném prostředí sídliště Sosna, které je jednou z okrajových částí města Třince. V blízkosti se nachází kopec Jahodná, areál školy obklopuje malý lesík, za nímž protéká řeka Olše. Tyto okolnosti poskytují mnoho příležitostí k poznávání živé i neživé přírody, a to nás vedlo k tomu, abychom z těchto podmínek vycházeli při tvorbě našeho školního vzdělávacího programu, jež jsme nazvali „Kouzlíme s přírodou“.
       Přízemní budova mateřské školy je obklopena prostornou a členitou školní zahradou, kterou využíváme po celý rok. Je zde dostatečně velká travnatá plocha, zrekonstruovaný chodník, okrasné keře a vzrostlé stromy zajišťující stín během slunečných dní. Zahrada je vybavena dvěma pískovišti, skluzavkou a sestavou průlezek, což nabízí dětem spoustu činností. Zvlněný terén využíváme v zimním období ke klouzání a bobování.

                         Budova mateřské školy                                        

      Objekt má tři vchody pro samostatný vstup do mladší třídy „Broučků, starší třídy „Sluníček“ a do provozní části budovy. Vnitřní prostory lze charakterizovat jako částečně bezbariérové, místnosti jsou vzájemně propojeny. Každá třída má vlastní šatnu, sociální zařízení a jídelní koutek. Okna tříd jsou orientovaná na prosluněnou jižní stranu s výhledem do školní zahrady a na blízký lesík. Třídy jsou světlé, prostorné, esteticky a nově vybavené nábytkem, jež je přizpůsoben věkovým potřebám dětí tak, aby si samy mohly organizovat hru, pohybové i odpočinkové činnosti. Vybavení hračkami, materiály a doplňky dávají dětem široký prostor ke hrám a činnostem, které podporují rozvoj jejich osobnosti.  
   Součástí budovy je kuchyň, která zajišťuje dětem za účelem jejich zdravého vývoje ,čerstvou a chutnou stravu podle doporučených receptur. 
      V mateřské škole jsou děti rozděleny do 2 homogenních tříd (podle věku). Ráno, venku a odpoledne mají děti možnost stýkat se s ostatními. Škola je celodenní, s provozem od 6,00 – 16,00 hod 
   Základní škola, pod kterou spadáme, se nachází nedaleko, což nám umožňuje navštěvovat ji u příležitosti různých vystoupení a akcí. Společně připravujeme kulturní vystoupení, navštěvujeme starší kamarády v 1. třídě. Děti se seznamují s prostředím základní školy, s učiteli a zaměstnanci. Přechod dětí z mateřské školy do základní je pak pro ně snadnější. 
      Přestože je naše mateřská škola okrajovou, jsou zde zajištěny pravidelné autobusové spoje, automobilem trvá cesta z centra města zhruba 5 minut. 
    V mateřské škole pracujeme podle školního vzdělávacího programu, který jsme upravily dle potřeb dětí a podmínek mateřské školy. Snažíme se vést děti ke zdravému životnímu stylu, ochraně přírodního prostředí, nabízíme aktivity, které obohacují poznání dětí, rozvíjí zdravé sebevědomí, umožňují radostný a spokojený pobyt v kolektivu vrstevníků.

Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki