Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
Broučci
V lese | 18.10.2019 Zpět na seznam aktualit Broučci

Stromy a jejich plody

Tento týden jsme si povídali o lese. Děti se seznámily s listnatými i jehličnatými stromy. Pojmenovávaly jednotlivé plody, přiřazovaly je ke správným stromům, poznávaly plody hmatem, třídily je podle druhu a sestavovaly z nich obrázky.

Při hře "Co odfoukl vítr?" se děti snažily uhodnout, který plod chybí. A jak fouká vítr, si děti vyzkoušely foukáním do větrníku.

Také jsme si řekli z jakých částí se strom skládá a jaký význam mají kořeny. Pro upevnění paměti, si děti zahrály pohybovou hru "Kořeny, kmen, koruna".

Pro náš pokus jsme si s dětmi vyrobili "strom", který jsme zalévali a experimentem se savostí gázoviny, pozorovali "jak stromy pijí".

Venku jsme pozorovali stromy - porovnávali jejich výšku, tvar, tloušťku, větve,  zkoumali jejich kůru.

Největší radost měly děti ze spadlého listí a z toho jak "šustí". V trávě děti hledaly a sbíraly  různé listy, pozorovaly jejich zbarvení, tvar a porovnávaly velikost.

Spoustu zábavy si děti užívaly v listí, ve kterém dělaly "andělíčky", tvořily hromady, do kterých pak s nadšením skákaly a přeskakovaly, vyhazovaly listy do vzduchu a pozorovaly, jak se snáší k zemi.

Nakonec jsme z listí vytvořili domeček pro ježka, na kterého si děti s radostí zahrály.

 Foto zde

autor: Ž.Ž.
 Zpět na seznam aktualit Zpět na seznam aktualit
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki