Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová
Úvodní stránkaArchiv Úvodní stránka 2017-18

Úvodní stránka 2017-18

Vážení rodiče předškoláčků,

srdečně zveme Vás i Vaše dítě (děti)

k zápisu do 1. třídy v ZŠ a MŠ, Třinec, Kaštanová 412, p. o.

Zápisy se uskuteční ve dnech 10. a 11. 4. 2018.

10. 4. 2018 v době od 10.00 do 16.00 hodin a

11. 4. 2018 v době od 12.00 do 15.00 hodin.

S sebou občanský průkaz a rodný list dítěte.

SRDEČNĚ VÁS ZVEME NA PROHLÍDKU ŠKOLY.

PŘIJĎTE SE PODÍVAT,

JAK SE UČÍ ŽÁCI VE ŠKOLE.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 4. 4. 2018 V DOBĚ OD 9.00 DO 12.00 HOD.

Na všechny se těší žáci a učitelé školy.

Kritéria pro přijetí dětí k základnímu vzdělávání pro školní rok 2018/2019 zde.

Přehled školských obvodů pro ZŠ a MŠ, Třinec, Kaštanová 412, p. o., zde.

Mgr. Martina Kišová

obdržela ocenění pracovníků škol a školských zařízení působících na území města Třince u příležitosti Dne učitelů v roce 2018. Více se můžete dozvědět zde.

ŽIAR 2018

Fotografie z pobytu zde . Další fotografie z odjezdu zde.

3. 4. 2018: Doplněno foto :-)

29. 3. 2018: A v 13.30 hodin jsme doma..

28. 3. 2018: Poslední výuka, poslední vycházky po okolí, poslední hry a soutěže venku, poslední přednáška a hlavně balení. Balení na cestu domů.

27. 3. 2018: Dopolední učení jsme nezanedbali, už pomalu končíme se zadanými úkoly. Zatáhlo se a sněžilo, ale i tak jsme plnili ve skupinách všeobecný kvíz ve venkovním prostředí. Po odpoledním klidu jsme se opět vydali na chatu Baraniec, líbilo se nám tam. Večer nás čekala různá vyhodnocení, každý zasloužil odměnu. A zítra balení.

26. 3. 2018: Dnes jsme jeli do Tater, do Štrbského Plesa. Pleso jsme si obešli, pročetli informační tabule kolem naučné stezky, podívali se na běžkaře závodníky i rekreačně si jedoucí po zamrzlé ploše. Po odpočinku jsme si pod dohledem skupiny žáků zahráli hry, ale také jsme si konečně zahráli Bingo. Za tmy a svitu baterek jsme prošli stezkou mezi stromy a sledovali, co se v daném úseku lesa změnilo. Odměnou byly čelovky - sponzorský dar Sdružení rodičů Kaštanová, z. s. DĚKUJEME :-)

25. 3. 2018: Neděle - neneděle, na učení už jsme se těšili. Před obědem trocha pohybu formou sportovních soutěží s přírodninami. Po odpoledním klidu jsme se vydali na chatu Baraniec a vyzkoušeli topografické práce. Večer jsme si nenechali ujít zápas Ocelářů v přímém přenosu ;-)

24. 3. 2018: Ani v sobotu nám dopolední učení nevadí, někteří si vyzkoušeli první část dílen psaní. Před obědem nezbytná procházka, aby lépe trávilo. Ale taky se podařilo domluvit návštěvu Medvědí štoly. Takže jsme zkrátili odpolední klid a vydali se do útrob skal. Před večeří jsme stihli stavět z přírodnin. A po večeři přišlo překvapení - barvení vajíček na smajlíky. Také jsme poslali do nebe naše přání..

23. 3. 2018: Páteční dopoledne jsme strávili v muzeu v Liptovském Mikuláši, kde pro nás byla připravena komentovaná prohlídka vzniku a vývoje Země, ochrany přírody, vzniku a průzkumu jeskyní aj. Odpoledne jsme si dali závody do kopce, podívali se do okolí z vrcholu sjezdovky Dolinky. Večer jsme hráli hry, bavili se.

22. 3. 2018: Krásné ráno se sluncem v oknech a nebe bez mráčků. Přesto jsme část dopoledne strávili učením. Pak nezbytná procházka na čerstvém vzduchu se sportovními aktivitami. Odpoledne Kimova hra, program některých skupin žáků a večer osobní volno.

21. 3. 2018: Dobré ráno se sluncem v oknech a drobným sněžením. První jarní den se zájemci chystají na Žiarskou chatu. Odpoledne hurá s lopatami na sjezdovku.

20. 3. 2018: Nezaháleli jsme s učením a vrhli se do něj hned po snídani. Sněhové počasí nás však hnalo po svačině ven, a to až do oběda. Po odpolední pauze jsme si zajezdili na místní již nevyužívané sjezdovce. Trocha klidu před večeří, po sladké večeři přednáška Horské záchranné služby. Pro dnešek nám to stačilo :-)

19. 3. 2018: Tak jsme po dvou dopravních zácpách zdárně dojeli do cíle a ubytovali se. Máme za sebou seznámení se zdravotníkem a dvě místní procházky. Hurá, večeře a večerní program.

Školička nanečisto 

V úterý 13. března se předškoláčci z mateřské školky Habrová přišli podívat do školy. Vyzkoušeli si hodinu angličtiny ve škole. Zazpívali si a zacvičili si s písničkou Hello, how are you, naučili se názvy barev a některých druhů ovoce a zeleniny, procvičili si poslech i skládání obrázků a v týmech si zahráli hru. Foto z hodiny zde.

Velikonoční balíčky plné dobrot nadělilo našim žákům

Sdružení rodičů Kaštanová, z. s.

Moc děkujeme!

 

Jaro je již cítit ve vzduchu a kvapem se blíží Velikonoce. Tuto předjarní atmosféru se pokusily navodit učitelky ZŠ a MŠ ve spolupráci s rodiči uspořádáním kreativních velikonočních dílniček dne 15. 3. 2018 ve školní jídelně. Děti společně se svými rodiči, prarodiči či sourozenci si mohly vyzkoušet svoji zručnost a fantazii při výrobě nejrůznějších jarních a velikonočních dekorací. Kdo se znavil rukodělnou prací, mohl se občerstvit v minibufetu, do kterého dodali někteří šikovní rodiče laskominky. Příjemným překvapením byla návštěva Jů a Hele společně s Jahůdkou. foto a zde.

autor: Sta

Vážení rodiče,

děkujeme za podporu pro Rákosníčkovo hřiště v Třinci. 

V Třinci hřiště bude.

Výsledky hlasování si můžete přečíst zde.

Matematicko-logické odpolední setkání předškoláků ve škole

proběhlo v pondělí 5. března. Tentokrát jsme se setkali ve 4. třídě, kde byla přichystána různá stanoviště. Počítali jsme do deseti na prstech na rukou, ale i do dvaceti s prsty na nohou. Ukazovali jsme si počet teček na hracích kostkách, číslice na větších kostkách. Stavěli jsme z barevných krychlí komínky i stavby podle vzoru. Vyzkoušeli jsme si sudoku z barevných čtverců, vystřihli jsme si obrázkové zvířecí sudoku, které si předškoláčci odnesli domů.

Vážení rodiče,

zveme Vás na jedinečnou přednášku s kurátorem pro děti a mládež. Mgr. V. Starzyk je zaměstnanec Oddělení sociálně - právní ochrany dětí v Třinci.

Kdo je kurátor? Co dělá? Kdy se setkává s rodiči žáků? Co znamená, že má žák výchovné problémy? Kdy a proč kontaktují učitelé kurátora? A mnoho dalších otázek zodpoví kurátor. Dozvíte se také, jaké negativní projevy chování dětí se dějí na Třinecku.

Setkání se koná ve středu 28.2.2018 v 15.30 hod. ve školní jídelně školy. Občerstvení zajištěno.  

PROJEKTOVÉ DOPOLEDNE

 Mezinárodní den mateřského jazyka 21. 2.

Víte, že po celém světě se mluví přibližně 7 tisíci jazyky, přičemž některé z nich neexistují v písemné podobě? Každý z těchto jazyků je pro určitou skupinu lidí jazykem mateřským i proto byl vyhlášen Mezinárodní den mateřského jazyka. V rámci projektového dopoledne jsme si s žáky povídali o významu, rozmanitosti a důležitosti mateřského jazyka.

 

stránka: 1234567

Zde se můžete přihlásit pro zadávání, změnu
i odhlašování obědů.

 

http://www.7zstrinec.cz/archiv/uvodni_stranka_2016-17/357.html?ida=354&pp=uvodni_stranka_2016-17
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki