Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová
Úvodní stránkaArchiv Úvodní stránka 2016-17

Úvodní stránka 2016-17

ZDRAVÉ DNY, ZDRAVÁ 5

V rámci školního projektu „Zdravé dny“ navštívila naši školu lektorka ze Zdravé 5. Zdravá 5 je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní školy. Ve dvouhodinovém bloku se žáci seznámili se zásadami zdravého stravování, s výživovým talířem, s dodržováním pitného režimu, s důležitostí pohybové aktivity. Mimo jiné se také dozvěděli, že doma připravené jídlo z čerstvých a sezónních potravin je mnohem lepší a hlavně zdravější než polotovar. Rovněž si sami připravili zdravou svačinku ze zdravých potravin, která všem moc chutnala.

Když budeš jíst pravidelné 5× denně a myslet na dostatek ovoce a zeleniny, budeš se cítit lépe a budeš se snáz soustředit nejen na školu, ale hlavně na věci, které tě baví. A to celý den - od snídaně po večeři!

   

 

Škola Zdravé 5 je určena pro žáky 1. stupně základních škol. Program seznamuje žáky s 5 základními zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku, ovocem a zeleninou, pitným režimem, zásadami hygieny a bezpečnosti potravin a přípravou zdravé svačinky. Na každé téma je připraven soutěžní úkol, který plní žáci rozdělení do skupinek a pro svůj tým sbírají „pětky“. Na závěr si odnesou vysvědčení a dárečky Zdravé 5. Výuka probíhá v prostorách školy, ideálně ve třídách. Škole poskytujeme zdarma i vzdělávací materiály pro další procvičování tématu. Materiály lze také objednat online zde.

Ovoce a zelenina do škol | 23.10.2016 | zobr: 1257x

Evropský projekt Ovoce a zelenina do škol má podpořit zdravé stravovací návyky dětí a přispět tak ke zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny. Do tohoto projektu je zapojena také naše škola. Zdravá svačinka od českých firem je k nám zavážena ve čtrnáctidenních intervalech. Žáci si tak v tomto školním roce pochutnali třeba na švestkách, hroznovém vínu, jablkách, jablečné šťávě a naposled na plátcích mrkve. A že chutnala!... Zároveň žáci dostávají informační leták o daném ovoci a zelenině doplněný kvízem, křížovkou či omalovánkou. Problematika zdravého stravování je u nás také zařazována do vyučovacích předmětů a dále rozvíjena v projektových dnech. foto

ŘÍJEN - EVROPSKÝ MĚSÍC KYBERNETICKÉ BEZPEČNOSTI

Mnoho dětí tráví v posledních letech čím dál více času na internetu. Ať už tráví čas na sociálních sítích, hraním her, stahováním filmů, hudby či používáním mobilních aplikací, množství času, které tomu věnují, může snadno přerůst do nezdravé a potenciálně nebezpečné míry.

V pátek 21. 10. 2016 navštívil žáky 3. - 5. ročníku lektor z centra „Nebuď oběť“, který žáky v rámci primární prevence seznámil se základními riziky internetu a komunikačních technologiií. Program si kladl za cíl uvolněnou atmosférou vtáhnout školáky do problematiky netolismu tak, aby poučení, zásady a pravidla chování vzešly od účastníků samotných. Program se rovněž zaměřil na osvojování účinných způsobů, jak předcházet kyberšikaně, jak se jí bránit, kam se v případě hledání pomoci obrátit a jak se chovat vůči agresorům. FOTO

                                                                                                      Mgr. Ilona Heczková

Сможет ли какой-нибудь другой материал оспорить превосходное положение, которое занимает постельное белье шелковое
Škola nanečisto | 11.10.2016 | zobr: 1143x

Školu nanečisto si první říjnový týden vyzkoušeli předškoláci z obou našich mateřských škol. Zavítali mezi žáky první třídy, kde s nimi během jedné vyučovací hodiny poznávali písmena, vytleskávali a určovali počet slabik ve slovech. Počítali prvky souboru, pátrali po ztracených číslech, hledali odlišnosti v obrázkových pracovních listech. Společně si také zazpívali a zacvičili. Prvňáčci předvedli, co se během prvního školního měsíce naučili. Další pokroky budou mít možnost ukázat v následných společných lekcích. foto

Veřejnosti nehrozí žádné nebezpečí ze strany podezřelé osoby

Tisková zpráva zde.

HODINA POHYBU NAVÍC 

fotbal, basketbal, házená, volejbal, ragby, bruslení

1 - 2 výukové hodiny v rámci školní družiny pro žáky 1. - 3. r. Žák nemusí být zapsaný do ŠD. Výuka s p. učitelem Mgr. R. Heczkem. Vše zdarma.

Ve školním roce 2015/16 je Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace zapojena do pokusného ověřování programu „Hodina pohybu navíc.“ Pokusné ověřování vyhlásilo MŠMT a organizuje ho Národní ústav pro vzdělávání. Pokusné ověřování má za cíl motivovat žáky 1. – 3. ročníků ZŠ k pohybu a ověřit možnosti začlenění těchto činností do režimu školní družiny.

Více o projektu se můžete dozvědět zde. Dodatek ŠVP ŠD zde.

Přihlášky jsou rozdávány žákům od 27. 9. 2016.

Výuka vždy ve středu 12,45 - 13.30 hod. V případě velkého zájmu, bude přidána další hodina.

!!!Činnost zájmových kroužků na naší škole

bude zahájena od pondělí 3. 10. 2016!!!

Přednáška o zubní hygieně

Když chceš čisté zoubky mít,
musíš si je vyčistit.
Jeden zoubek, druhý, třetí,
čistí si je všechny děti.
Pak se všem chlubí,
jak mají krásné zuby.

Ve středu 7. 9. 2016 se žáci zúčastnili přednášky o zubní hygieně, kterou si připravily studentky zubního lékařství v Olomouci. Nejdříve nás seznámily se stavbou zubu, vysvětlily, jaké jsou příčiny vzniku zubního kazu a proč nás bolí, kolik máme zubů, podle čeho bychom si měli vybírat zubní kartáček…Za pomocí jejich asistence si také žáci nacvičili správnou techniku čištění zubů. Součástí besedy byly také informace týkající se zdravé výživy a rady, co dělat, aby naše zuby zůstaly zdravé a jak je chránit před zubním kazem. Beseda měla u žáků velký ohlas, byla velmi kladně hodnocena a přispěla k podpoře zdravého životního stylu.                                                                                                                                                                                   Mgr. I. Heczková

   

stránka: 12345678910
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki