Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová
Úvodní stránkaArchiv Úvodní stránka 2016-17

Úvodní stránka 2016-17

Informace pro rodiče

Ve dnech 24. 1. od 16:00 - 18:00 a 27. 1. 2017 od 14:00 - 16:00 proběhne nábor dětí do plaveckého klubu krytého bazénu Bystřice.

Více informací zde, tel. 773 756 836, email info@svca.cz.

Vážení návštěvníci školy,

ve vestibulu školy (u hlavních vchodových dveří) můžete obdivovat květ Aloe pravé (Aloe vera, syn. Aloe barbadensis). Jedná se o jednoděložnou, vytrvalou, stálezelenou, sukulentní bylinu s přízemní růžicí dlouhých dužnatých a na okraji řídce ostnitých listů. Výška květenství může dosahovat až 1 m. V současnosti je aloe pravá rozšířena v sušších a teplých oblastech téměř celého světa. V rámci Evropy roste jako nepůvodní rostlina v nejteplejších oblastech Středomoří ve Španělsku,,ŘeckuItálii, na Krétě a Sicílii, dále v jižní Číně, Indii, téměř celé Africe, na Kanárských ostrovechMadeiře a na Kapverdách atd… a u nás ve škole. 

 Léčivé účinky jsou popsány zde. Fotografie si můžete prohlédnout zde.

O květiny pečují p. Kacarová a p. Červenáková.

Ovoce a zelenina do škol | 08.01.2017 | zobr: 923x

První lednovou středu obdrželi žáci naší školy zdravou svačinku z projektu Ovoce a zelenina do škol. Tentokrát si pochutnali na 100% jablkovo-rybízové šťávě Relax lisované za studena. Na přiloženém letáku si prohlédli schéma výroby ovocné šťávy, na dalším letáčku pak hledali 5 rozdílů mezi dvěma obrázky sklízení ovoce. foto

Puzzle zde a zde.

Vážení rodiče,

v pondělí 9. ledna 2017 v době od 14.30 do 16.00 hod. se konají ve třídách konzultace o prospěchu a chování žáků.

 

Vánoční besídka žáků ZŠ Kaštanová, Třinec 

 Vánoce jsou tady,

může padat sníh

v krajích pana Lady,

v horách zasněných.......

 Tato slova opakovaně zazněla ve společné písní žáků i učitelů školy, kterou bylo ukončeno vánoční představení. Již třetím rokem navštěvujeme klienty Domova Sosna v Třinci a vystoupením zpestřujeme sváteční chvíle. Také letos v předvánočním čase žáci 1. – 5. r. zpívali, tančili, přednášeli v jazyce českém i anglickém. Závěrečný potlesk byl nejvyšším vyznamenáním všem malým účinkujícím. Fotografie z vystoupení zde.

Aktualizace fotografií zde. Za focení děkujeme p. Novotné a p. Hýblové.

Fotografie z vánoční besídky zde.

Prežije slovenčina v Česku? 

Projektu Obce Slovákov v Karvinej se také zúčastnili v květnu 2016 žáci ZŠ Kaštanová. Cílem projektu, který byl realizován za finanční podpory MSK a SMK, bylo zmapování ve vybraných školách v Karviné a v Třinci vztah mladší generace ke Slovensku, Slovákům, slovenskému jazyku. Ve vymezeném čase žáci vyplňovali dotazník, překládali text z časopisu Slniečko ze slovenštiny do češtiny a řešili křížovku ve slovenštině. Na závěr žáci obdrželi účastnický list s poděkováním, občerstvení - sladký "slovenský" koláč a diář. Škola získala knihu Pavola Dobšinského Prostonárodné slovenské rozprávky. Projekt ukázal, že slovenština je zatím mladší generaci srozumitelná, podle odpovědí žáci nepotřebují pro překlad slovníky ani dabing, čtenému textu rozumí. Překvapením je, že žáci málo využívají internet při komunikaci s vrstevníky ze Slovenska. Vše připravila a výuku vedla předsedkyně OS v Karviné Mgr. Vilma Krňávková. Děkujeme za zajímavý projekt a dárky. Mgr. I. Hudzietzová

Fotografie z projektu zde.

PROSINCOVÁ ŠKOLIČKA NANEČISTO

Prosincová Školička nanečisto byla zaměřena na rozvoj základních hudebních schopností. Naučili jsme se zpívat písničku Maličká su, vytvořili k písní rytmický doprovod (tleskání, pleskání…), zjistili, že tělo lze vhodně využít jako zajímavý „hudební nástroj.“ Seznámili jsme se s hudebními nástroji, které jsme rovněž využili k doprovodu písně. Nakonec přišel na řadu pohybový doprovod ve dvou variantách. 

   

  

15. prosince se žáci 1. - 3. ročníku naší školy zúčastnili závěrečné lekce projektu Emoce do inteligence. Nejdříve si připomněli emoce probírané v předešlých dvou lekcích. Kladné i záporné emoce vyjadřovali výběrem nejrůznějších předmětů z kufru, kresbou, pohybem a dramatizací, hrou na bubínky. Žáci získali rady, jak reagovat na příjemné či nepříjemné chování jiných lidí, jak potlačovat či nepotlačovat strach z neznámého, jak se uvolnit v různých emočních situacích. Jako dárek obdrželi všichni blok, do kterého si kresbou zaznamenali různé emoce. foto

Nocování s Mikulášem pořádala ZŠ Kaštanová ve spolupráci se Sdružením rodičů Kaštanová, z.s.

Nejdříve nás navštívil Mikuláš s čertem a andělem. Přinesl kupu pamlsků i zdravých dobrot a jako největší dárek jsme dostali ohňostroj. Dále následovaly hry a zábava. Nejdříve v tělocvičně závodila 4 družstva, prokazovaly se dovednosti v běhu, taktice, spolupráci i zručnosti. Noční hra byla tajemná a cestou nás provázela světýlka bludiček. Před vyhlášením vítěze jsme ještě stihli vyrobit sladké soby, pak bylo vyhodnocení, odměňování a příprava na spaní. Ač nás bylo skoro 50, všichni jsme se do prostor školní družiny vešli, žáci i dospěláci. Ráno byla opět tradiční snídaňová bašta výrobků našich maminek a babiček. MAMINKY A BABIČKY, DĚKUJEME ZA BUCHTY. RODIČE, DĚKUJEME ZA NOCOVÁNÍ S PROGRAMEM.

Příští nocování na jaře. Fotografie zde a zde.

stránka: 12345678910
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki