Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová
Úvodní stránkaArchiv Úvodní stránka 2015-16

Úvodní stránka 2015-16

Zprávy z 5. dne ozdravného pobytu - 6. 2.

Probudili jsme se do krásného slunečného dne. Po snídani jsme si nachystali svačiny a vyrazili na polodenní výlet. Naše kroky směřovaly podél říčky Bobrůvka směrem na Habří. Cestou jsme plnili různé úkoly a na základě indicií jsme řešili tajenku. Při řešení jsme využili poznatky o škodlivosti návykových látek, nikotinu, alkoholu, ale i energetických nápojů. Vyzkoušeli jsme si různé pocity díky smyslovým hrám. Pokusili jsme se rozdělat oheň a připravit čaj z dostupných bylinek. Vrátili jsme se unavení a špinaví :-) - foto zde. A od Lišky zde. Ale těšíme se na další aktivity. Fotky z odpoledne a večera zde.

Zpráva ze 4. dne ozdravného pobytu - 5. 2.

Už od rána jsme opět měli zajímavý program. V dílně 1 jsme si vlastnoručně (pouze s malou dopomocí mixéru) vyrobili ovocné smoothie s lesními plody a ochucený tvaroh. Zároveň jsme dali klíčit semínka mungo. Popovídali jsme si o sladkých nápojích a energetických nápojích. Také se nám podle obrazového návodu podařilo usmažit zdravé palačinky bez cukru a tuku. No a ty jsme si také dali jako druhý chod oběda po vydatné bramborové polévce. Po odpoledním klidu proběhlo hodnocení dopoledne. V podvečer jsme vyrazili dohledat poslední indicii pirátů a složit jejich záhadný vzkaz. Pak nás čekala dobře schovaná odměna. Po večeři jsme se dostali i k učení, ale dlouhé opravdu nebylo. Následovala pohybová hra se slovy. Foto najdete zde. Průběžně doplňované foto také zde.

Zprávy z 3. dne ozdravného pobytu - 4. 2.

A máme za sebou další skvělý den. Od rána bylo aprílové počasí - místy sněžilo až chumelilo, místy svítilo sluníčko. Během dopoledne i odpoledne jsme přirazili u břehu ostrova doktora Alchymisty, kde jsme zkoumali vlastnosti vody a vzduchu, vyprávěli jsme si o důležitosti čisté vody pro život. Také jsme zkoumali množství cukru v různých nápojích. Samozřejmě jsme se učili udržovat se správně v kondici, povídali jsme si o dodržování správného životního stylu. S paní učitelkami jsme dokončili erby, pokřik a historii vzniku skupiny, řádně jsme se před všemi prezentovali. Následovalo psaní dopisů. Po večeři jsme za svitu baterek šli cestou ke zřícenině hradu, cestu nám lemovaly svíčky. Zde nám zanechal vzkaz pirát - bohužel jsme našli jen 3 indicie, takže celý vzkaz ještě nemáme. Fotografie zde a zde.

 

Zprávy z 1. dne ozdravného pobytu

Na Podmitrov jsme přijeli v 11.30 hod. Cestu jsme zvládli jen s jednou zastávkou a bez jakýchkoliv problémů. Přivítali nás lektoři, staří známí z loňského pobytu v Chaloupkách. Ubytovali jsme se, poobědvali, vybalili a vydali se na cestu s kapitánem Dravsonem. Prohlídli jsme si blízké okolí, zahráli pocitové hry, vyrobili ozvučná dřívka, do truhly jsme si sbalili stravu na plavbu. Po večeři nás čekal seznamovací kvíz. Večerka byla v 21.30.hod. Fotografie zde a zde a zde.

INFORMACE

Po dobu ozdravného pobytu 2. 2. - 12. 2. 2016 bude vyučování ukončeno

v 11.40 hod.

Po dobu ozdravného pobytu nebudou ve škole probíhat zájmové kroužky.

Z vysvědčení mám dobrý pocit. Jelikož mám samé 1, tak se těším. Je to sice jen pololetní vysvědčení, ale i tak je to velký den. Celá třída se už těší, až dostanou vysvědčení a všichni budou mít pololetní prázdniny. Hned po prázdninách jedeme na ozdravený pobyt. F. Michejda, 4. r.

Těším se na vysvědčení moc, moc, moc. Vysvědčení je k tomu, abysme věděli, jak jsme se celý nebo jen půlku roku snažili. Můžeme se pochválit a něco super dostat. Já vím, že i na konci roku budu mít samé 1. Myslím si, že po předávání budu skákat radostí. K. Mocková, 4. r.

Fotografie z předávání vysvědčení zdeVše žákům a žákyním blahopřejeme a přejeme mnoho radosti a sil do dalšího půl roku práce. 

OZDRAVNÝ POBYT PODMITROV

Vážení rodiče, zákonní zástupci,

ozdravný pobyt v Lesním penzionu Podmitrov v termínu 2. 2. - 12. 2. 2016 se blíží, informace pro rodiče jsou zde. Účastníkům - žákům naší školy byl předán dopis, jehož znění si můžete přečíst také zde. Zákonné zástupce žádám o vyplnění formuláře "závazné prohlášení" o bezinfekčnosti a předání při odjezdu učitelce. Děkuji.

Mgr. Martina Kišová, vedoucí ozdravného pobytu

 

Vážení rodiče, zákonní zástupci, 

ve dnech 19. a 20. 1. 2016 proběhly v naší škole zápisy do 1. třídy. Zápisu se zúčastnilo celkem 19 dětí a všechny byly přijaty do 1. třídy pro školní rok 2016/2017.

Děkujeme vám za důvěru a těšíme se na spolupráci. Mgr. Iveta Hudzietzová, ředitelka školy

Zde zveřejnění rozhodnutí o přijetí budoucích žáků školy.

Fotografie ze zápisu si můžete prohlédnout zde.

OKRESNÍ KOLO MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY

Po školním kole matematické olympiády, která proběhla řešením v domácím prostředí během Vánoc a formou konzultací krátce po Vánocích, se tři žáci z celkového počtu deseti žáků pátého ročníku zúčastnili okresního kola. V úterý 19. 1. 2016 se vydali na Jubilejní Masarykovu základní školu v Třinci, aby společně s dalšími 40 žáky okolních škol vyřešili tři zajímavé, logické úlohy. Úspěšnými řešiteli se stali ti, kteří z 18 možných bodů dosáhli alespoň na polovinu. Klára Smetanová získala 10 bodů a Timon Přeček 12 bodů. Gratulujeme! Napjatou řešitelskou atmosféru můžete zhlédnout na fotografiích.

TŘINEC HROU S RODINOU 

Celoroční hra pro rodiny 

Odbor sociálních věcí města Třince připravil u příležitosti 85. výročí povýšení Třince na město velkou celoroční hru o ceny pro rodiny s dětmi. Více informací zde.

stránka: 123456789

Zde se můžete přihlásit pro zadávání, změnu
i odhlašování obědů.

 

http://www.7zstrinec.cz/archiv/uvodni_stranka_2016-17/357.html?ida=354&pp=uvodni_stranka_2016-17
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki