Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová
Úvodní stránkaArchiv Úvodní stránka 2015-16

Úvodní stránka 2015-16

Jarní prázdniny 7. - 11. 3. 2016 v URSUSu,

zážitkovém centru Dolní Lomná

 

Více se dozvíte po rozkliknutí obrázku.

Vážení rodiče, STaRS pro vaše děti připravil na období jarních prázdnin zajímavou zábavu.

Vážení rodiče, žáci, 

zde si můžete prohlédnout fotografie z ozdravného pobytu, které byly nalezeny ve fotoaparátu. Vzpomínáte?Smějící se

Zprávy z 10. dne ozdravného pobytu - 11. 2.

Žáci se právě účastní poslední části programu s lektory Lipky - šifrují zprávu, zpracovávají výzvu lidem naší země a své práce prezentují - foto zde. Odpoledne nás čeká Kimova hra v lesním prostředí a velké balení na cestu domů. Už se všichni moc, moc těšíme.

Poslední procházka po lese s Kimovou hrou, balení a dobalování a po večeři hlavně vyhodnocování soutěží. Pochvaly uděleny, odměny rozdány. Foto zde.

Průběžná aktualizace fotek lektorů Lipky zde.

Zprávy z 9. dne ozdravného pobytu - 10. 2.

Dnešní deštivé ráno jsme se krátce poučili a do svačiny si zahráli hry. Od té doby neprší a program mají v rukou lektoři Lipky, kteří se svou posádkou připravují něco moc dobrého. Zatím bylo vidět kynoucí chlebové bochánky bohatě zdobené semínky, kořenová zelenina a hrnce. Po celém objektu to příjemně voní. Prý se máme těšit na večeři...

...a taky to výborně s tou večeří dopadlo! Mladí pánové usadili dámy, malí číšníci a servírky všechny obsloužili, kapitán Zdravsyn zahájil hodování a návštěva princezen z Kaštanova ostrova byla mile překvapena. Potěšte se fotkami zde.

Omlouváme se za zhoršenou kvalitu fotografií pořizovaných v interiéru. Děkujeme za pochopení.

Zprávy z 8. dne ozdravného pobytu - 9. 2.

Na úterý byl naplánován výlet mimo základnu. Hned po snídani jsme zahájili den zpěvem naší písně Námořnická a řekli si plán na tento den. Vyrazili jsme na mléčnou farmu. Cestou lesem i polem jsme plnili různé úkoly - štěkáním honili slepé ovečky do ohrádky, soutěžili ve zpěvu písní o hospodářských zvířatech a diskutovali o využití různých hospodářských zvířat. Na mléčné farmě Vařejkův dvůr nás čekala komentovaná prohlídka. Nejvíce ale zaujala malá selátka pijící mateřské mléko, ale i malá telátka. Někteří snad poprvé v životě viděli "těhotné" krávy s pohybujícím se břichem. Paní domu nás pohostila buchtami s tvarohem. Zde jsme měli možnost zakoupit výrobky této farmy. Cestou zpět k základně kapitána Zdravsyna jsme opět plnili úkoly. Po delším odpoledním klidu jsme se krátce věnovali učení, krátce také hře Bingo. Po večeři proběhlo losování kapitána Zdravsyna, takže někteří si odvážejí domů hodnotné ceny. Poté proběhl večer v duchu "bavíme se sami". Z fotek je vidět, že si žáci umí připravit výborný program. Foto celého dne zde.

Milí rodiče, prarodiče a další příbuzní, děkujeme za písemnou korespondenci - dopisů a pohledů přichází a odchází opravdu hodně.

Zprávy ze 7. dne ozdravného pobytu - 8. 2.

Dnešní snídaně byla příjemná, v jejím závěru jsme dostali jako pozdrav balíčky od rodičů - Sdružení rodičů Kaštanová, z. s. Pak se ti zdatnější z nás vydali na drobné nákupy do nejbližšího obchodu ve Strážku, ti mladší zůstali a procvičovali svou bystrost formou hry. Odpoledne patřilo programu Lipky - přípravě zdravého zeleninového salátu a zeleninových dipů s jogurtem. K večeři byly jako obloha výborné. Závěr dne probíhal v duchu pantomimy. Foto si prohlédněte zde.

Zprávy z 6. dne ozdravného pobytu - 7. 2.

V neděli se nám střídali lektoři Lipky, místo kapitána Zdravsona připlul kapitán Zdravsyn. A tak jsme dopoledne po krátkém učení vyrazili na procházku, na které starší spolužáci připravovali těm mladším splnitelné úkoly. V cíli jsme hledali velmi dobře ukrytý poklad. Po odpoledním klidu jsme luštili v místním lese podmitrováckou šifru. Večer už se nám věnovali lektoři Lipky - seznamovali jsme se s nočními živočichy, poznávali jsme je podle sluchu, podle očí a také jsme si vymýšleli vlastní noční živočichy. Fotogalerie zde.

Aktualizace. Fotografie z odpoledne zde.

Zprávy z 2. dne ozdravného pobytu, dopoledne

Je právě 11 hodin a naše děti si prohlíží místní minizoo. Na snídani si každý naložil na talíř to, co má rád. Pokoje jsou uklízené a děti mají vyčištěné zuby. Všechny volající na Podmitrov upozorňujeme na zhoršený signál přenosu. 

Fotografie zde a zde.

 

Dnes 3. 2. 2016 jsem měla hodně zážitků. Například – šli jsme ven a pán nám říkal o prasatech, kozách, ovcích a koních různé zajímavosti. Zvířata, která mají nastálo, dostala jméno. Jedna koza, kterou tam mají, skáče k prasatům. Dostane se tam tak, že přeskočí plot. Jedno prasátko se chová jako pes. Dokonce žije se psem, dá se ho i vycvičit. Po kochání se a krmení zvířat jsme šli hrát hry, byla to sranda J S lektory Lipky jsme měli kvíz, a když jsme zjistili tajenku, tak jsme dostali klíč. Klíči jsme odemkli truhlu, ve které byl materiál, abychom si vyrobili talismany, které nás budou ochraňovat při plutí oceánem. Po hrách byl oběd a potom odpolední klid. S paní učitelkami ze školy jsme byli taky venku, ale předtím, než jsme odešli ven, paní učitelky nám řekly otázky týkající se naší procházky. Když jsme přišli, dostali jsme papír a odpovídali na otázky. Dnešní den se mi líbil. Niki Dziková (text upraven)

Fotografie zde.

 

INFORMACE

Nové příspěvky z ozdravného pobytu budou na stránky školy vloženy v úterý z důvodu výpadku internetu.

 

stránka: 123456789

Zde se můžete přihlásit pro zadávání, změnu
i odhlašování obědů.

 

http://www.7zstrinec.cz/archiv/uvodni_stranka_2016-17/357.html?ida=354&pp=uvodni_stranka_2016-17
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki