Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová
Úvodní stránkaArchiv Úvodní stránka 2014-15

Úvodní stránka 2014-15

Příprava na odjezd na ozdravný pobyt v Žiaru v Nízkých Tatrách, slova žákyně školy:

„Já se těším moc. Na všechno,“ svěřila se Adélka Hýblová ze třetí třídy Základní školy Kaštanová v Třinci.

Více se můžete dozvědět zde.

Dobré ráno, dobrý den, hlásíme se s aktualitami z 2. dne pobytu v Žiaru. Počasí nám stále přeje, máme za sebou snídani i první chvíle učení. Fotografie ze "školy" si můžete prohlédnout zde.

Pokračujeme v prozkoumávání okolí střediska. Už víme, jak se počítá stáří stromů, zda strom rostl na severní nebo jižní straně, jaké rostliny a stromy jsou v okolí srubů. Také víme, kde je ranč, kudy teče potok Smrečanka. Energii jsme "uvolňovali" při hrách na trávě i na betonu. Večerní buchty sklidily velký úspěch. Nejvíce bylo snězeno 6 knedlí jedním jedlíkem. Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Aktualizace fotografií zde.

Ozdravný pobyt, 30. 10. 2014

Tak máme za sebou skoro již celý 1 den pobytu v Žiaru v podhůří Nízkých Tater. Jízdu jsme zvládli skvěle, přestávky byly časté a v autobuse bylo veselo i chvílemi spavo. Jsme nakrmeni, ubytováni a máme před sebou večerní program. Zážitky z prvních chvílí pobytu si můžete prohlédnout zde.

Fotografie z dalších aktivit 1. dne pobytu zde.

Můj největší zážitek z dnešního dne.

Týden zdraví

Naše škola je jednou z 33 pilotních škol ČR, které se v tomto školním roce zapojily do projektu Pohyb a výživa, který propaguje a podporuje, jak napovídá název, zdravou výživu a pohybové aktivity žáků ve škole. Žáci cvičí nejen v hodinách tělesné výchovy, ale do vyučování jsou pravidelně zařazovány tělovýchovné chvilky, uskutečňuje se výuka v terénu, žáci si hrají o přestávkách na chodbách. Jídelníček školní jídelny je obohacován zdravými méně známými a netradičními potravinami. K pití je nabízen ovocný, bylinkový čaj, ale také voda s mátou a citronem. V rámci tohoto projektu proběhl ve škole ve dnech 13. 10. – 17. 10. 2014 „Týden zdraví.“ Pondělí se neslo ve znamení červené barvy. Žáci si ke svačině přinesli ovoce, zeleninu nebo nápoj červené barvy. V podobném duchu se konalo „zelené úterý“ a „žlutá středa.“ Mléčný čtvrtek patřil produktům z mléka. Na „voňavý pátek“ děti svačily potraviny s bylinkami, semínky, oříšky, pily ovocný nebo bylinkový čaj.

Závěr týdne byl věnován sportu, kdy žáci pod vedením trenéra florbalu nakoukli pod pokličku tohoto sportu. Učili se správně držet florbalovou hokejku, vyzkoušeli si držení a vedení míče hokejkou, běh s vedením míče, přihrávky i střelbu. Výuka se dětem líbila, užili si také legrace. A možná se mezi všemi žáky objeví noví vyznavači tohoto sportu. Mgr. Dana Staszková

Fotografie zde.

 

ŠKOLA NANEČISTO

Tak jako v minulých letech, tak i v letošním školním roce, jsme pro budoucí prvňáčky nachystali projekt ŠKOLA NANEČISTO. Jeho cílem je připravit předškoláky na klidný a příjemný vstup do základní školy, poznat  prostředí školy a budoucí spolužáky.

S úsměvem děti usedly do školních lavic a hravou formou se seznámily s tím, jak to chodí v opravdové škole. Zpívaly, plnily matematické úkoly, skamarádily se s některými písmenky, učily se správně držet tužku, uvolňovaly si ruku, kreslily, cvičily a také pracovaly na interaktivní tabuli. Pomocí různých aktivit si ověřovaly zdatnosti potřebné pro nástup do první třídy.

Těšíme se na další brzké setkání!

                                                                                             Učitelé a žáci ZŠ Kaštanová

Fotografie zde

Tělovýchovná chvilka

Tato pohybová činnost patří mezi nejoblíbenější formy pohybové aktivity u nás ve škole. Tělovýchovné chvilky vkládáme do kteréhokoliv vyučovacího předmětu a slouží především jako prostředek k odstranění únavy žáků, pozitivně ovlivňují pozornost žáků, upevňují kladný vztah k pohybové aktivitě, slouží ke zpestření výuky a napomáhají k vytváření návyku správného držení těla. Tělovýchovnou chvilku s hudbou si pro celou školu připravila děvčata ze čtvrté třídy – Nikolka, Izabelka a Klárka.

       

Florbalové dopoledne

V letošním školním roce se naše škola ZŠ Kaštanová zapojila do celoročního projektu Pohyb a výživa, který je zaměřený na žáky mladšího školního věku.Cílem programu je vytvořit podnětné školní prostředí pro pohybový a výživový režim žáků. V rámci Týdne zdraví a projektového sportovního pátečního dopoledne, které bylo zaměřeno na florbal, nás navštívil trenér FBC Ossiko Třinec pan Jakub Kyselý. Poutavým způsobem seznámil žáky se začátky, s historií florbalu. Při rozcvičce jsme si protáhli celé tělo, řádně zapotili a poté následoval nácvik základních dovedností s florbalovou holí a míčkem. Získané zkušenosti žáci uplatnili v soutěžích družstev. Páteční dopoledne bylo nadmíru vydařené, neslo se ve sportovním duchu a určitě prohloubilo kladný vztah dětí k pohybovým aktivitám. S trenérem Jakubem Kyselým se těšíme na další setkání. 

Mgr. Ilona Heczková, Fotografie zde.

Školní barevné dny 

Červené pondělí, zelené úterý, žlutá (oranžová) středa, mléčný čtvrtek, voňavý pátek.

Dnes, v pondělí 13. 10. 2014, jsme se vystrojili červeně, sbalili si do aktovek a batůžků zdravou červenou svačinku a pospíchali do školy. Červená barva je barva lásky, krve, divokosti. Taky dneska ve škole bylo "rušněji" než obvykle:).

Fotografie zdravého svačení zdeČervená barviva v potravinách.

Výtvarná soutěž Den bez aut

V pondělí 29. 9. se všichni žáci naší školy sešli v učebně literární výchovy, kde byla vyhodnocena výtvarná soutěž na téma Den bez aut. Tato soutěž proběhla v rámci projektu Oblékáme hada Edu, který byl zaměřen na podporu dopravování do školy či zaměstnání pěšky, na jízdním kole či hromadnou dopravou. Autoři tří nejlepších prací z každé třídy byli odměněni drobnými dárky. Blahopřání si zaslouží všichni zúčastnění, zvláště pak Šarlotka, Terezka a Erik. Po vyhlášení vítězů následovala malá rozcvička podle hudby, kterou si pro ostatní žáky připravil „čtvrťák“ Adam. Mgr. Dana Staszková

Fotografie zde.

39. ročník BESKYDSKÉHO AZIMUTU MLÁDEŽE V ORIENTAČNÍM BĚHU 

Ve středu 24. září se naše škola zúčastnila 39. ročníku Beskydského azimutu mládeže, který každoročně pořádá oddíl orientačního běhu Tělovýchovné jednoty TŽ Třinec. V letošním roce se Beskydský azimut mládeže stal součástí projektu České unie sportu Sportuj s námi. Byl to závod v orientačním běhu, kterého se zúčastnili žáci třineckých i okolních škol. Žáci dostali na startu mapu, podle které běželi třineckým lesoparkem. Na jednotlivých stanovištích si museli označit svou kartičku. Naši žáci ukázali, že se výborně a rychle orientují v terénu. Důkazem toho je, že se nikdo neztratil ! V kategorii chlapců z 1. tříd, kde bylo 168 startujících, se spolužák z naší třídy, Matěj Kunský, umístil na skvělém 2. místě!                                                                

Blahopřejeme ke skvělému výkonu!

 

stránka: 12345678910
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki