Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová
Úvodní stránkaArchiv Úvodní stránka 2014-15

Úvodní stránka 2014-15

Je 8. 11., předposlední den našeho pobytu v Žiaru. Je začátek listopadu a v Západních Tatrách ještě kvetou zvonky. Máme za sebou poslední učení, poslední oběd, procházku k lesu, odpolední klid. Čekají nás ještě soutěživé hry venku, prohlížení fotografií z pobytu a pyžamová discotéka. Samozřejmě, že ještě si musíme sbalit naše věci. Snad se nám do kufrů i autobusů vejdou:). Foto zde.

Večerní discotéka spojená s hrami se setkala s obrovským úspěchem. Fotografie zde.

Dnes, 7. 11. 2014, jsme jeli na výlet, mohli jsme si prohlédnout elektrárnu Liptovská Mara. Zvláštní na této elektrárně je, že přes den je využívána pouze tehdy, pokud je nedostatek proudu z jiných zdrojů. V noci je přečerpávána voda zpět do přehrady, vrtule turbín se točí opačným směrem. Navečer jsme měli stezku odvahy a prohlídku Medvědí štoly. Radeček slavil narozeniny. K večeři jsme se nabaštili chutné pizzy. Více řeknou fotografie zde a zde.

Výlet - Stanišovská jaskyňa - byl úžasný. Byli jsme horskými skřítky s čelovkami:). Na jedné z fotografií můžete vidět i netopýrka. Je čtvrtek 6. 11. 2014 a právě máme odpolední klid. Do večerky daleko, tak nás čeká ještě hromada zážitků a překvapení. Počasí nám stále přeje. Sice se mračí, ale neprší. Foto zde

Za sebou máme fotbal mezi školami, hrátky v přírodě, hry v místnosti, večeři - nudle s mákem, a teď posloucháme povídání náčelníka horské služby. Foto zde.

Další fotografie zde.

Je středa, 5. 11., večer, a my posloucháme přednášku o medvědech v TANAPu, kterou vedou mladí ochránci přírody. Rada pro všechny: "Když potkám medvěda, nekoukám se mu do očí a odcházím od něho pomalu pryč". No - snad rada funguje:).

Jaký byl dnešní den? Ráno po syté snídani nás čekalo opět učení. Pak soutěže a hry venku. Po poledním klidu další soutěže a hrátky v lese - stavěli jsme domečky pro skřítky. Dovednosti dětí jsou vyhodnocovány. Dneska byly rozdány diplomy a pochvaly za diskotanec, za 1. - 3. místo v Kimově hře. Po večeři jsme měli chvíli naučit se deskové hry. A co nás čeká zítra? Výlet. Fotografie zde a zde.

Dnešní, úterní, ráno po učení čekalo nás překvapení. Šlapali jsme do kopce a pak zase z kopce:). Zklamala nás chata Baranec, protože bylo všechno zavřené. Po obědě a poledním klidu zahráli jsme si hru o nejpozornějšího přírodovědce.

Fotografie zde.

Večer nás čekala diskotéka. To bylo veselo a živo:). Foto zde.

Na závěr diskotéky děti dostaly balíčky - pozdravy od rodičů. Rodiče, moc děkujeme!

Děti z Třince si čistí plíce v Metylovicích a Žiaru.

Článek, který vyšel v Horizontu dne 4. 11. 2014, zde.

Pondělí 3. 11. 2014

Za odvahu, statečnost a nasazení vlastních sil k výstupu na Žiárskou chatu a zpět jsme získali diplomy a drobné odměny. Píšeme domů dopisy a pohledy, protože je poveze p. ředitelka do Třince. Každý dopis má pořádnou obálku, kterou jsme si sami vyrobili. A protože byl nádherný slunečný den, soutěžili jsme, závodili, hráli si venku "na dvorku". Na večeři byly buchtičky s krémem. Talíře jsme odevzdávali k umytí čisté:). Před přednáškou jsme si zahráli bingo, a pak už jsme poslouchali povídání o zvířatech v Nízkých Tatrách. Fotografie zde.

"Katka má narozeniny, my máme přání jediný, hodně štěstí, hodně zdraví, hlavně to zdraví."

Vážení rodiče,

každý den v době od 12.00 do 15.30 hod. si můžete v kanceláři ekonomky školy (p. Banasiové) vyzvednou dopisy, které vám napsaly děti z ozdravného pobytu v Žiáru.

Dnes v neděli 2. 11. byla od rána hustá mlha. Měli jsme jít na výlet a večer opékat párky, ale mlha nedovolila vstoupit ani do lesa. Ved. pobytu hovořila s členem horské služby, který nám výlet povolil. Cíl výletu - horská chata Žiar. Cestou od parkoviště nás provázelo sluníčko, u chaty jsme odpočívali hodně nalehko. Po opožděném obědě jsme skončili na postelích s nohama nahoře:). Nyní jsme už zase všichni velmi živí a čekáme na večerní program. Fotografie zde

.Aktualizace fotografií zde.

Večerní program byl velmi tvůrčí. Vyjadřovali jsme vlastním tělem les a jeho obyvatelé. Poznáte, kdo byl stromem listnatým a kdo jehličnatým? Kdo byl veverkou a kdo hříbkem? Zpívali jsme, hráli hry, povídali vtipy i hádanky.

3. den v Žiaru. Chutně a hodně jsme posnídali. Ve škole máme výuku 1. pomoci, kterou vede naše zdravotnice. Fotografie zde. Nejlepší zdravotnice získaly tričko a čepičku českého červeného kříže.

Soutěžili jsme a hráli jsme si v lese. Po poledním klidu jsme hledali poklad a večer jsme měli pohodu u filmu.

Fotografie zde. A zde.

stránka: 12345678910
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki