Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová
Úvodní stránkaArchiv Úvodní stránka 2014-15

Úvodní stránka 2014-15

Konzultace pro rodiče (zákonné zástupce žáků) proběhne dne 8. 1. 2015 od 16.30 do 17.30 hod. ve třídách žáků.

Srdečně zveme všechny rodiče.

Vážení rodiče, zákonnní zástupci žáků,

dovolujeme si vás upozornit na změnu v rozvrhu vyučovacích hodin v I. a III. třídě. Rovněž se změnila vyučující Aj v 1. a 3. r. Nyní žáky vyučuje Mgr. Markéta Hložková. 

Rozvrh hodin souhrný pro žáky školy, jehož platnost je od 1.1.2015, zde. 

 POHYB A VÝŽIVA

Ve školním roce 2014/2015 se naše škola zapojila do programu Pohyb a výživa. Program je zaměřený na pravidelný pohyb a správnou výživu, které nejvíce ovlivňují zdraví dětí.Ve škole mají děti více pohybu a klade se větší důraz na výživový režim a výživové chování dětí. Také se do výuky nově zařazuje učivo o výživě. Ověřuje se, zda je výuka o výživě zajímavá, zábavná a přínosná. Program dětem objasňuje šest priorit (pravidelnost, pestrost, přiměřenost, příprava, pravdivost a pitný režim) v jejich pohybovém a výživovém režimu. Škola má za úkol vytvářet podmínky pro optimální pohyb a výživu žáků během pobytu ve škole a ve spolupráci s rodinou vést děti ke zdravému životnímu stylu.

   

 

Když budeš jíst zdravě, všechno půjde hravě. 

Předškoláci sportovali ve škole

Tělovýchovné chvilky aneb pohyb nejen v tělesné výchově

K utváření kladného vztahu k pohybovým činnostem žáků napomáhají tělovýchovné chvilky. My jsme si oblíbili cvičení s hudbou s Klárkou, Izabelkou a Nikolkou.

   

My všichni "ze 7" přejeme všem krásné prožití svátků vánočních, příjemné chvíle v kruhu rodinném i mezi přáteli, a v roce 2015 jen to nejlepší, co si každý z nás může přát.

Za "7" Mgr. Iveta Hudzietzová

Naše škola je zapojena do projektu MŠMT ČR Pohyb a výživa. V rámci tohoto projektu vaříme v ŠJ i nová jídla. Více si můžete prohlédnout zde.

Víte, co znamená výživový režim?

Je také označován jako stravovací a pitný režim, analogicky označuje pravidelnost v příjmu potravy a tekutin, které jsou součástí denního režimu člověka. Základem vytvoření výživového režimu je vytvoření podnětného prostředí ve škole i mimo školu. Dostatek pohybu a odpovídající výživa patří mezi základní životní potřeby žáků.

Naše škola měla zapůjčeno od Českého svazu interkrosu vybavení pro hru:

  • bezvadnou sadu interkrosových holí v počtu 24 ks + 24 ks míčků na interkros
  • novou výbavu pro 1 brankáře.

Celoročně bylo toto vybavení využíváno ve škole. Interkros se stal součástí hodin TV i mimoškolního tělovýchovného kroužku. Bylo realizováno exhibiční utkání pro rodiče i veřejnost, hru se učili hrát žáci i učitelé pod dohledem trenéra J. Hanáka z Kroměříže. Fotografie z Vánočního turnaje si můžete prohlédnout zde.

Zjednodušená pravidla zde.

Malé předvánoční setkání
Ve čtvrtek 18. 12. 2014 se v prostorách literární učebny uskutečnila vánoční besídka. Na pódiu se postupně vystřídali žáci všech ročníků. V krátkém programu nám představili básničky, scénky a také písničky a koledy.  Program uzavřela a koleda Vánoce, Vánoce přicházejí…, kterou si společně zazpívali všichni žáci i někteří rodiče.
Děkujeme všem rodičům a ostatním, kteří se přišli na vystoupení podívat a přejeme příjemné prožití vánočních svátků. Mgr. Romana Halaksová Fotografie zde.

Vánoční představení v Domově důchodců na Sosně

 I když není sníh, venku skoro nemrzne, je tady opět předvánoční čas. Opět nás napadlo tento čas zpříjemnit babičkám a dědečkům v Domově důchodců na Sosně. Přijali nás ve čtvrtek 18. 12. 2014 v 9 hodin dopoledne. Po pohádce o tom, jak se slaví Vánoce v Anglii, následovaly koledy zpívané s hudebním doprovodem, hrané na flétnu. Nechyběla ani pohádka o zvířátkách, tanec mažoretek. Závěr celého představení byl věnován společnému zpěvu koledy Veselé Vánoce. Loučili jsme se za velkého potlesku a s pozváním na další návštěvu. Mgr. Martina Kišová

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

stránka: 12345678910
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki