Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová
Úvodní stránkaArchiv Úvodní stránka 2014-15

Úvodní stránka 2014-15

MATEMATICKÝ KLOKAN

Jako každý rok, tak i letos se žáci 2. - 5. ročníku naší školy zúčastnili mezinárodní soutěže Matematický klokan. Tento rok soutěž probíhala v pátek 20. 3. 2015. Při řešení není dovoleno používat kalkulačky ani jakoukoliv literaturu. Žáci 2. a 3. ročníku soutěžili v kategorii Cvrček, žáci 4. a 5. ročníku v kategorii Klokánek. A jak byli úspěšní? Najdete zde. Odkaz na webové stránky soutěže zde.

 

TANEC DĚLÁ DOBROU NÁLADU

a proto tančíme a tančíme ...

  

Výuka plavání

Vážení rodiče, zákonní zástupci, žáci 2. - 5. r. ZŠ se ve dnech 10. 3. - 23. 6. 2015 zúčastní celkem 15 výukových lekcí plavání na STaRS Třinec. 1 lekce výuky trvá 60 minut. Výuka plavání je v souladu s ŠVP ZV Škola pro život, je součástí výuky TV. Vedoucí akce: Mgr. Dana Staszková. Doprava autobusem.

V souvislosti s výukou plavání je změněn rozvrh hodin.Rozvrh hodin žáků 1. r. zde, 2. r. zde, 3. r. zde, 4. a 5. r. zde. Souhrné rozvrhy hodin žáků zde, pedagogů zde.

Dětem by se mělo číst.

Čtení je velice důležitým činitelem ve vývoji dítěte. Poslech příběhů a pohádek rozvíjí dětské vnímání, fantazii a empatii dítěte. Díky těmto činnostem se obohacuje slovní zásoba, fantazie a sociální dovednosti dítěte. Nasloucháním mluvnímu vzoru se budují základy pro vlastní výslovnost, slovní zásobu i artikulaci. Je prokázáno, že děti, kterým se již od miminka čte, mívají lepší výsledky ve škole, rychleji se učí a snadněji chápou souvislosti. Čtení pohádek nepodceňujme, rozvíjí totiž mnoho schopností a dokážou i dítě přirozenou cestou zklidnit. Školáci, kteří se se čtením seznámili už v předškolním věku, nemají z knih a čtení samotného takový strach a podávají i mnohem lepší výsledky ve škole – rychleji se učí číst a čtení samotné je baví. Aby byli prvňáčči dostatečně motivováni ke čtení, žáci 3. třídy si pro ně vybrali knihu První čtení, ze které jim četli básničky, pohádky... Prvňáčkům se "Hodina prvního čtení se třeťáky" velmi líbila a ke čtení je jistě motivovala, mnozí si šli do knihovny půjčit svou první knížku.

Prvňáčči, přeji vám, aby jste si ke knize našli cestu a aby jste četli rádi!      

   

TANČÍME S DĚVČATY Z PRVNÍ TŘÍDY

„Tanec je píseň těla.“
Marta Graham

EVELÍNKA A MAGDALÉNKA

  

Vážení rodiče, milí žáci,

pro zábavu i poučení vám škola zakoupila přístup k testovým úlohám. Můžete zkoumat a rozvíjet své dětské chopnosti, paměť, angličtinu, čtenářskou gramotnost i řešit kvízy atd. Každý z žáků obdržel přístupový kód. Jakýkoliv problém s přihlašováním sdělte tř. učiteli. www.proskoly.cz

PROJEKT MOJE RODINA

     

Skvělé taneční sestavy, rozzářené oči a tváře plné úsměvů 

= taneční chvilka s našimi tanečnicemi Izabelkou a Nikolkou

  

Taneční pohybová chvilka s Adélkou

ZUMBA

ZUMBA je nový fitness program, který spojuje prvky aerobiku a latinsko-amerických tanců. Jedná se o zábavný způsob cvičení, který připomíná taneční párty. ZUMBA jsou jednoduché taneční choreografie na energetickou, rytmickou a zejména chytlavou hudbu.                                                                                                                       

Zumba je skvělá nejen pro naše tělo, ale hlavně pro naši mysl. 

    

Další fotografie zde.

 

Sportovní kroužek pro děti, jarní prázdniny?

Více informací po rozkliknutí obrázku.

stránka: 12345678910
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki