Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová
Úvodní stránkaArchiv Úvodní stránka 2014-15

Úvodní stránka 2014-15

Návštěva stáje Moncheri, Hnojník. Poznáváme duši koní.

Sdružení rodičů naší školy věnovalo všem žákům pěkný dárek v podobě exkurze do stájí Moncheri v Hnojníku. Po příjezdu vlakem do Hnojníku a následném asi půlhodinovém zvládnutí pěší trasy absolvovaly děti projížďku na koních. Podívaly se do stájí, kde si vyzkoušely krmení a čištění koní a dověděly se mnoho zajímavého o životě koní a péči o ně. K obědu si děti opékaly párky nad ohněm, poté si hrály a soutěžily o malé sladké odměny. Samozřejmě nechyběl nákup suvenýrů a dárečků pro svoje blízké. Rádi bychom poděkovali všem obětavým rodičům, kteří exkurzi zajistili, zorganizovali nebo se jí sami zúčastnili. Děti i paní učitelky prožily příjemný den plný nevšedních zážitků. Mgr. Dana Staszková

Fotografie z výletu si můžete prohlédnout zde a zde a zde a zde a zde. Další fotografie zde.

Osvěžující překvapení

Sdružení rodičů přichystalo žákům ke Dni dětí překvapení. Všichni dostali nanuk.

Moc děkujeme!

   

 

Jak nám chutnají nanuky? Mooooooc! Podívejte se zde. Rozpačitý

Z našich prvňáčků se stali již opravdoví čtenáři. Složili slavnostní slib.

Čtvrtek 21. 5. 2015 byl pro naše prvňáčky slavnostním dnem. V divadelním sále ZUŠ se zúčastnili akce „Pasování prvňáčků na čtenáře“, kterou každoročně pořádá Městská knihovna v Třinci. Knihovníci zahráli dětem představení na motivy knihy Daisy Mrázkové „Neplač, muchomůrko". Po představení přečetla za naši třídu slavnostní slib Terezka. Nakonec pan král pasoval všechny děti na „rytíře řádu čtenářského“. Na památku dostaly medaili čtenáře, knihu a pasovací listinu.

   

To jsme byli ještě malí, když maminky zpívávaly: „Spi, děťátko, houpy hou!“

Dnes už zpíváme jim sami za to, že tak rády s námi sedí večer nad knihou.

Slova F. Hrubína jsme si připomněli v Domově pro seniory v Třinci, části Sosna.  Vystoupení bylo zaměřené na oslavy Dne matek, Dne otců a Mezinárodního dne rodin. Ačkoli dědečkové a babičky, žijící v tomto domově patří k lidem se sníženou soběstačností, pozorně se dívali a poslouchali žáky z 1. – 5. třídy. Příjemné přivítání všech, kteří se přišli na nás podívat, pomohlo, že děti neměly velkou trému a svá představení zvládly skvěle. Jistě jsme obyvatelům domova připomněli jejich dětství, nebo pomohli zavzpomínat a porovnat, jak se žilo kdysi a jak žijí naše děti dnes. Mohutný potlesk na závěr byl pro nás velkým vyznamenáním i příslibem, že se na nás budou zase těšit příště. Iveta Hudzietzová Fotografie z vystoupení zde.

Představení k slavným rodinným dnům

Napříč Dnem matek, Dnem otců a Mezinárodním dnem rodin se uskutečnilo vystoupení žáků školy. Zájem rodičů i veřejnosti byl obrovský. Více než stovka dospěláků mohla vidět divadlo, taneční vystoupení, slyšet koncertní skladby, veselé zpěvy, recitace atd. Nakonec si děti připravily pro své nejbližší malá překvapení.

Program vystoupení zde. Fotografie z generálky zde a z vystoupení zde.

 Vystoupení ke Dni rodin

Ve čtvrtek 21. 5. 2015 se v naší škole ZŠ a MŠ, Třinec, Kaštanová 412, konalo vystoupení. Každá třída měla připravený svůj program. Prvňáci zarecitovali, zatančili a zazpívali. Druháci zase přednesli báseň o Africe a zatančili mazurku. My, třeťáci, jsme zase vymysleli divadlo. Bylo o tatínkovi, který spálil večeři, protože se díval na hokej, tak to mamince vynahradil a pozval jí na koncert. Na koncertě jsme tančili, zpívali a hráli na hudební nástroje. Čtvrťáci zazpívali píseň od Jarka Nohavici, přednesli báseň a jeden z nich dokonce zahrál na bicí. Páťáci zase recitovali báseň, kterou si sami vymysleli. Na závěr celá škola zazpívala píseň: Beruško, půjč mi jednu tečku. Představení se nám povedlo a všem se moc líbilo. Filip Michejda, žák 3. tř.

„Divadlo se nám povedlo, protože jsme všechno uměli na 100%. Když jsme spolu pracovali na divadle, tak jsme se někdy nedohodli, ale jinak to bylo dobré. Pracovali jsme na tom 3 týdny. A dílo se nám povedlo.“ Vojta Novotný, 3. tř.

Den Země

Je naší dlouholetou tradicí účastnit se aktivit Dne Země. Jako první jsme zamířili na náměstí v Třinci, abychom si vyzkoušeli, co pro nás odborníci připravili. Byly to rukodělné dílny – žáci vystřihovali ptáčka a vyráběli klec, poznávali stromy podle dřeva, listí, byly mezi nimi i ovocné stromy, přiřazovali šišky k našim jehličnanům. Žáci také měli možnost zopakovat si znalosti o vesmíru – planety, hvězdy, Slunce i se zatměním, Měsíc. Hlavně potěšily živé ryby v dětském bazénku a ukázka včel s povídáním. Po prohlédnutí všech stánků přišlo na řadu divadlo uváděné klaunem. Tím jsme aktivity na třineckém náměstí ukončili a zamířili zpět na Sosnu. Naše kroky však nevedly do školy, ale po různých chodnících a pěšinách mezi školkami a školou. V okolí těchto míst jsme sbírali různé odpadky. Jaký byl náš „úlovek“, můžete vidět na fotkách. 

Po kom ale ty odpadky sbíráme?

 

Taneční chvilka je oblíbeným zpestřením vyučovacích hodin

Ve škole se nejen učíme, ale velmi rádi si rozvíjíme svou obratnost, pohyblivost, pružnost tancem. 

     

ZPÍVAT NÁS BAVÍ

Protože i hudbou je člověk živ, navštívili jsme v pátek 10. 4. hudebně - výchovný koncert „Zpívat nás baví“ hudební skupiny Marbo. Děti se seznámily se základními pravidly, která ke zpívání patří - správný postoj, správný nádech, různá barva hlasu, pěvecký výraz… V programu zazněly známé lidové písničky i písničky z vlastní tvorby skupiny. Protáhli jsme se u písničky „Hlava, ramena, kolena, palce" a pobavili střídáním samohlásek v písničce „Holka modrooká“. Atmosféra koncertu byla skvělá, všichni jsme zpívali, do rytmu tleskali. Ano, zpívat nás opravdu baví!

  

Naši žáci šli do kina Kosmos i zpět do školy pěšky. V rámci terénní výchovy chvíli aktivně sportovali také na průlezkách na sídlišti Sosna nedaleko školy. Fotografie zde.

Ve středu 1. 4. 2015 v prostorách ZŠ jarní akce s názvem „Den s velikonočním vajíčkem“.

Všichni, kteří se zúčastnili, si mohli užít netradiční techniky zdobení vajec a výrobu různých velikonočních dekorací, kouzlení s kouzelníkem Filipem Dadejem, logopedické hrátky s velikonočním zajíčkem, povídání s nutriční terapeutkou, ochutnávku zdravých pokrmů a mnoho dalších her a zábavy. Fotografie zde.

Přejeme všem veselé Velikonoce a štědrou pomlázku. 

PLAVÁNÍ

Nástup, rozcvička, ponořit se do vody s brýlemi nebo bez nich, splývat a učit se různé plavecké styly, ale i skoky do vody - to je náplní plaveckého výcviku. Fotky najdete zde.

Fotografie z výuky plavání 31. 3. 2015 zde.

 

stránka: 12345678910
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki