Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová
Úvodní stránkaArchiv Úvodní stránka 2013-14

Úvodní stránka 2013-14

Vážení rodiče, zákonní zástupci,

děkujeme vám, že jste si vybrali právě naši školu pro vzdělávání svého dítěte.

Zde po rozkliknutí naleznete fotografie z prvního dne zápisu do 1. třídy.

Zde jsou fotografie z druhého dne zápisu dětí do 1. třídy.

Den otevřených dveří. Slavnostní otevření učebny literární výchovy.

13. 1. 2014

Děkujeme všem rodičům i hostům za bohatou účast. V programu vystoupili žáci školy i žáci kytarového kroužku DDM v Třinci.

Fotografie z příprav vystoupení žáků zde.

Fotografie ze "slavnosti" zde.

Vážení rodiče, máte své fotografie nebo filmové záběry? Máte-li zájem je uveřejnit, prosím, pošlete je na 7zs@7zstrinec.cz nebo kontaktujte ŘŠ. Děkujeme.

Školička ve škole

V rámci projektu Školička ve škole se v měsíci říjnu uskutečnily návštěvy předškoláků z obou našich mateřských škol v naší škole. Žáci 2. třídy zahráli svým mladším kamarádům pohádku O veliké řepě. Tutéž pohádku si pak zkusily zahrát i děti z MŠ.Žákyně 3. třídy Nikola, Katka a Izabela si připravily „Šmoulí“ tanečně pohybové vystoupení, při kterém se všichni pořádně vyřádili.

Prvňáčci se zase pochlubili tím, co už se stačili ve škole naučit. Předškoláci si pak s prvňáčky vyměnili místa v lavicích a při vyplňování pracovních listů, při kterých si cvičili pozornost a postřeh, si vyzkoušeli roli žáků. Odměnou za jejich snažení jim byla veliká jednička. Mgr. Dana Staszková    Fotografie zde. A zde. Aktualizováno.

Dopravní výchova

  • od r. 2013 je součástí ŠVP ZŠ - Škola pro život, i RVP;
  • je realizována ve vzdělávání žáků školy především v předmětech prvouka a přírodověda;
  • objasňuje bezpečné a smysluplné chování všech účastníků silničního provozu, zvyšuje osobní bezpečnost žáků.

Fotografie z hodin zaměřených na dopravní výchovu zde.

Vánoční besídka v MŠ

V pondělí 16. 12. jsme my, prvňáčci, zavítali společně s kamarády ze 2. třídy na návštěvu do mateřské školy na Sosnové ulici. Po vzájemném představování  jsme chvíli kreslili a povídali si. Hlavním důvodem naší návštěvy ale bylo zhlédnutí vánočního programu, který si připravili děti ze všech oddělení MŠ a kterým se už dříve pochlubili svým blízkým na vánoční  besídce. Všechna vystoupení dětí nás příjemně vánočně naladila. V závěru nechybělo ani společné zpívání koledy.

Poděkování za příjemně strávené dopoledne si zaslouží naši mladší kamarádi i jejich paní učitelky. Fotografie z vánočního setkání zde.

BRUSLENÍ 2013

12. 12. 2013 se účastnili žáci naší školy a předškoláci z MŠ Habrová a MŠ Sosnová poslední lekce bruslení. Všechny lekce byly organizovány v rámci projektu hokejového klubu HC Oceláři Třinec.  Jak si všichni bruslaři zdokonalili své bruslařské dovednosti, můžete sami zjistit při hodinách bruslení na zimním stadionu. Fotografie z poslední lekce zde.

Fotografie z bruslení zde.

Organizace školního roku 2014 - 2015

Organizace školního roku 2014/2015 v základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích, č. j.: MSMT18448/2013 zde.

Dne 2. 12. 2013 vydala česká školní inspekce zprávu k elektronickému testování žáků ve školním roce 2012/2013.

Více informací se můžete dozvědět zde.

Vážení rodiče, Vážení přátelé školy,

děkujeme vám všem za zdařilou Mikulášskou nadílku.

Fotografie z návštěvy Mikuláše, Čertů a Anděla v naší škole.

Učení bez aktovek

1. 11. 2013 jsme šli na Jahodnou a cestou jsme plnili úkoly. Šli jsme podle praporků. Když jsme se vrátili zpět, plnili jsme před školou různé úkoly. Moc se mi to líbilo, naučili jsme se něco nového. Klárka 3. r.

Ráno jsme se probudili ve škole a šli jsme do jídelny na snídani. Na snídani jsme měli různé buchty, koláče, které nám napekli maminky. Pak jsme šli do třídy a pak ven. Vydali jsme se po fáborcích směrem na Jahodnou. Adam, 3. r.

Učení bez aktovek bylo dobré, nejvíce se mi líbilo, že jsme nemuseli tahat tak těžké aktovky. Filip, 3. r. Fotografie zde.

stránka: 123456789
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki