Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová
Úvodní stránkaArchiv Úvodní stránka 2013-14

Úvodní stránka 2013-14

Vážení rodiče,

zde naleznete informace zaslané školám Odborem dopravy Městského úřadu Třinec. Tato informace se týká uzavření křižovatky ulic 1. Máje a Závodní.

Mgr. Iveta Hudzietzová, ředitelka

Mezi pedagogy slavnostně oceněnými radou města Třinec u příležitosti Dne učitelů byla také Mgr. Ilona Heczková, vedoucí učitelka školy. Její ocenění je i významným oceněním pro naší školu.

Pozvání pro p. učitelku místostarostkou města Třince PhDr. Miladou Hejmejovou zde.

 Zdroj fotografií město Třinec.

Školní kolo soutěže Matematický klokan

Stejně jako v mnoha dalších školách v republice proběhla soutěž i u nás v první jarní den v pátek 21. 3. 2014. Soutěže se účastnili žáci 2. - 5. ročníku, a to ve dvou kategoriích: Cvrček a Klokánek. Výsledky školního kola Cvrček najdete zde. Výsledky školního kola Klokánek najdete zde.

O historii soutěže se více dozvíte zde. Výsledky loňského kola za celou republiku zde. Blíže k pravidlům soutěže zde. Konkrétně Cvrček zde. Určitě doporučujeme přečíst a vyřešit - odkaz zde. Mgr.  Martina Kišová

POZOR!!!

Obchodní řetězec Tesco vyhlásil soutěž pro základní školy.

Prosíme, pomozte nám vyhrát. Jak?

Sbírejte disney kupóny. Kód registrujte na www.itesco.sz/disney. Město: Třinec. Škola: ZŚ a MŠ Kaštanová 412 Třinec. Nebo předejte ve škole.

Když vyhrajeme, pozveme všechny na Den otevřených dveří do školy a obdržíte sladkou odměnu. DĚKUJEME. Žáci školy.

Zde fotografie ze společné schůzky všech žáků a učitelů školy k sběratelské kampani. Soutěž končí 22. 4. 2014.

Vážení rodiče, zákonní zástupci, veřejnosti, děti a žáci,

Základní škola a mateřská škola, Třinec. Kaštanová 412, p. o., připravuje od 1. 9. 2014 otevření třídy s projektovým vzdělávacím programem, který bude více zaměřen na vzdělávací potřeby žáků a otevřené vyučování. Do této třídy se mohou hlásit žáci 1. - 3. ročníku ZŠ i budoucí prvňáčci. Bližší informace si můžete přečíst zde. Prosím, zvažte tuto atraktivní nabídku. Více se můžete také dozvědět u ředitelky školy. Desatero pro žáky i rodiče.

Kontakty na zástupce rodičů: e-mail: otevrena.trida@seznam.cz, tel.: 725 685 080

Přestup žáka dle § 49 zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon), v platném znění, zde.

Otázky a odpovědi. Mgr. Iveta Hudzietzová

Vážení rodiče,

provoz na silnici před ZŠ se stále zvyšuje, přecházení vozovky je stále obtížnější. Prosíme o doporučení osoby blízké nebo známé, která by mohla dohlížet na bezpečný přechod silnice před naší školou v době od 11.40 do 12.00 hod. a od 12.35 do 13.00 hod. Děkujeme.

Mgr. Iveta Hudzietzová, ředitelka

Naše škola se úspěšně zúčastnila výběrového řízení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v rozvojovém programu Podpora logopedické prevence v předškolním vzdělávání v roce 2013 s projektem "Rozumíš mi? Rozumím ti."

Získali jsme finanční dotaci ve výši 56 500 Kč. Finanční prostředky byly využity účelově.

P. uč. Zdenka Kadlubcová a Marcela Martynková absolvovaly vzdělávání v délce 80 h. v kurzu Logopedická prevence. Byly organizovány přednášky a besedy pro rodiče i pedagogy, které vedla klinická logopedka Mgr. R. Kudelová. Byly zakoupeny pomůcky pro děti obou MŠ, které již nyní napomáhají rozvoji řeči, předcházení řečových vad a odstraňování mírných vad mluvidel. Více se můžete o projektu dozvědět zde. Výsledky umístění zde. Mgr. Iveta Hudzietzová

Naše škola - ZŠ a MŠ Kaštanová Třinec

Zápisy do prvních tříd skončily. Od školního roku 2014/2015 se bude v 1. třídě vzdělávat 13 žáčků. Nač se můžou těšit? Svým žákům se maximálně věnují všichni učitelé školy, rodinný život spoluvytváří i nepedagogové školy. Spolupracujeme i vzděláváme se spolu a navzájem, učitelé dalším vzděláváním obohacují své kantorské dovednosti. Každý z žáků školy je osobnost, kterou rozvíjí školní vzdělávací program ve prospěch jeho osobního maxima.

Více se můžete dozvědět zde.

Vážení rodiče, zákonní zástupci žáků,

od 2. pololetí školního roku 2013/2014 je součástí školního vzdělávacího programu školy Škola pro život nepovinný předmět Křesťanská výchova. Vyučující tohoto předmětu je Mgr. Beata Krainová. Předmět je dobrovolný, žáci mohou docházet na výuky vždy v úterý od 12.45 do 13.30 hod.

Cílem předmětu je umožnit žákům formulovat otázky týkající se základních životních hodnot, postojů a jednání, konfrontovat je s vědecky a křesťansky formulovanými pohledy na svět a hledat svou vlastní životní hodnotovou orientaci. Nabízet přístup k biblickému poselství, k učení křesťanských církví a k jejich tradici a otevírat možnost života s církví.

 Charakterisitka vzdělávacího obsahu zde. Vzdělávací obsah předmětu zde.

Vážení rodiče, zákonní zástupci našich žáků, přátelé školy,

zde si můžete přečíst články, které jsou průběžně uveřejňovány na internetových stránkách města Třince - Ze života třineckých škol.

Máte-li náměty, které vás zajímají, a chcete, abychom o nich psali, napište nám. Děkujeme. Iveta Hudzietzová

stránka: 123456789
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki