Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová
Úvodní stránkaArchiv Úvodní stránka 2013-14

Úvodní stránka 2013-14

Veřejná sbírka   ŽIVOT DĚTEM    

Tato veřejná  sbírka byla zahájena 1. srpna 2011 s cílem získání peněžních příspěvků na charitativní účely. Naše škola se jí zúčastnila již podruhé. Prodejem upomínkových předmětů přispěla loni částkou 2010 Kč a letos 1710 Kč. Výtěžek z prodeje je určen vážně nemocným dětem, o které se celodenně starají jejich rodiče, na zakoupení různých rehabilitačních pomůcek, invalidních vozíčků, zdravotních kočárků k usnadnění jejich nezbytné celodenní péče, kterou jejich stav vyžaduje a na další projekty sdružení. Všem, kteří si upomínkové předměty zakoupili, velmi děkujeme. Motyková Dagmar

Poděkování za realizaci sbírky zde.

Informace k dopravní situaci v Třinci

od 24. 3. 2014 do 3. 8. 2014 zde. 

Zasaď si strom, 16. 5. 2014 od 15.00 hod.

Tuto akci pořádá nezisková organizace infinity - progress o.s. ve spolupráci s jazykovou společností infinity centrum s.r.o. v rámci projektu Beskydy - zelený ráj spolufinancovaného z Moravskoslezského kraje.

Další informace zde.

K tradičním akcím školáků ke Dni Země patří i úklid venkovních prostorů školy a nejbližšího okolí školy. V letošním roce nám s úklidem velmi pomohli zaměstnanci Cofetu, a.s., kteří odhrabali, vypleli a jinak vyčistili školní hřiště a zahradu. Školáci proto mohli pomoci uklidit "sídliště Sosnu". Třeťáci zjistili, že nejvíce odpadků nalezli v blízkosti obchodu Expres Tesco a v křovinách v blízkosti silnice vedoucí přímo na sídliště. Fotografie z úklidu si můžete prohlédnout zde. Děkujeme ČČKKa za pooskytnutí ochranných rukavic.

Fotografie z úklidu okolí školy žáčky 1. a 2. třídy zde.

Třinec slaví Den Země

Také naší žáci se aktivně zúčastnili osval Dne Země, které se v letošním roce konaly na náměstí města. Co vše viděli a zažili se můžete dozvědět z fotografií. Fotografie zde.

Další fotografie zde.

PROJEKT E – ŽIVOT ÚSPĚŠNĚ DOKONČEN

 Ve školním roce 2013/2014 se naše škola zapojila do projektu E-ŽIVOT, který je zaměřený na prevenci a osvětu spojenou s rizikovým chováním na internetu a souvisejícími fenomény.

Projekt byl realizován ve spolupráci s tiskovým mluvčím Policie ČR ve Frýdku – Místku por. Mgr. Vlastimilem Starzykem. Fotografie žákovských prací si můžete prohlédnout zde.

A kdo je vítězem? Dozvíte se zde.

Za odměnu si mohli všichni, kteří se projektu zúčastnili, prohlédnou policejní stanici v Třinci. Fotografie zde.    Záznam vysílání televize Polar zde.

V úterý 22. dubna v týdeníku Horizont jste si mohli přečíst tento článek.

eHutník zde.

Vážení rodiče,

v těchto dnech probíhá v naší škole dotazníkové šetření vztahující se k tématu Klima školy. Žáci 2. - 5. r. anonymně vyplňovali tento dotazník ve škole, rovněž také pedagogové ZŠ a MŠ, dotazník zde. Prosíme Vás, rodiče, abyste nám svými názory pomohli zlepšit školní prostředí. Dotazník pro rodiče zde. Vyplněné dotazníky můžete předat škole elektronicky (7zs@7zstrinec.cz) nebo zaslat po svých dětem. Děkuji. Mgr. Iveta Hudzietzová, ředitelka školy

Sdělení pro rodiče

Vážení rodiče, zákonní zástupci žáků, ve škole je výskyt pedikulózy. Prosíme Vás o důkladnou kontrolu hlav vašich dětí. Děkujeme.Mgr. Iveta Hudzietzová, ředitelka

Sdělení MŠMT pro ředitele škol a školských zařízení k zajištění lepší informovanosti rodičů žáků v případě výskytu pedikulózy (vši dětské) zde.

Vyjádření KHS k výskytu pedikulózy na ZŠ Průhonice zde. Zdroj informace zde.

Zpráva hlavního hygienika ČR z roku 2006 zde.

Výuka Aj v naší škole,

Fatih Ergül se loučí s ČR.

Výuku tohoto předmětu vedou Mgr. Sylva Hermanová a Mgr. Pavlína Lisztwanová. Obě p. učitelky učí předmět Aj i na ZŠ Jubilejní Masarykova základní škola a mateřská škola, Třinec, p. o. Díky této spolupráci se účastní výuky Aj zahraniční pedagog z Turecka Fatih Ergül. Fotografie z výuky zde.

Fotografie z přednášky Fatiha o Turecku zde. Zda mu žáci rozuměli? Můžete se jich zeptat.

Kdo je Fatih Ergül? O svém životě napsal pouze pro naší školu. Čtěte zde.

2. duben - SVĚTOVÝ DEN AUTISMU

S tímto dnem je spojena modrá barva, která je barvou komunikace a sebevyjádření. To je jedna z oblastí, ve které mají lidé s poruchou autistického spektra největší potíže. 

I naše škola se dne 2. dubna 2014 "rozsvítila modře".

Více se můžete dozvědět zde. Obrázky v dolní řadě se zvětší po jejich rozkliknutí. 

2. 4. 2014 v 8.00 hod. proběhlo setkání s p. Walachovou, maminkou "autíka".

"Povídali jsme si o Dni autismu. Přišla za námi maminka Ríši. Ríša je kluk s touto nemocí. Maminka nám vyprávěla o tom, jak se Ríša chová domá, co rád jí a proč se mu nelíbí, když na něho někdo šahá." Katka, 3.r.

"Modrá barva je uklidňující. Hodně jsem se naučil. Teď už vím, proč se Ríša zlobí, když se někdo směje. Myslí si, že je to na něho." Filip, 3. r.

"Dneska jsme přišli celá škola v modrém. Modrá je symbol autismu. Kdyby Ríša maloval obrázek, jako první barvu by si vybral modrou. To nám řekla p. Walachová." Adam, 3.r.

"Autisté mají celý svět podle sebe. Takže jí to stejné, dívají se na to stejné. To znamená, že se dívá na stejnou pohádku stále dokola." Timon, 3.r.

Fotografie ze setkání zde.

stránka: 123456789
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki