Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

9. ročník

Dne 6.6. 2013 jsme se zúčstnili soutěže ,,První pomoc-zachraň život II´´ a skončili jsme lépe než minulý ročník a to na 8. místě z 10 škol, ale přitom předposlední, protože 2 školy skončily na stejném místě. 

 

A co dojmy někoho z účastníků? Tady máte dojmy Ondřeje Mikulenky:


Viděli jsme tam hodně tříd z různ
ých škol. Celkem nás tam bylo 9 družstev, s toho v každém družstvu bylo cca 10 lidí. Mohli jsme si vyzkoušet resuscitaci na figuríně nebo ošetřit zraněného člověka naživo. Bylo to dobré vyzkoušet si na vlastní kůži, jaké to je ošetřit zraněného, zavolat záchranku, prostě vcítit se do role záchranáře. Za každý úkol jsme mohli získat maximálně 25 bodů a minimálně 13 bodů. Náš celkový součet bodů byl 156 a družstvo s největším dosaženým součtem bodů mělo 312 bodů. Skončili jsme na předposledním místě, ale i tak jsme neodešli domu s prázdnou. Byla to dobrá soutěž s mnoha dobrými ponaučeními do života.

autor: Dominik Szkucik a Ondřej Mikulenka

Návrh bankovky, to byl úkol pro žáky 8. a 9. třídy v hodinách výtvarné výchovy. Po krátkém přemýšlení, pátrání po vzhledu dřívějších i současných bankovek různých zemí na internetu se všichni pustili do tvoření. Někteří přistupovali k plnění úkolu seriózně, většina z nich však zvolila humor a nadsázku. Konečný vzhled některých bankovek dokládají fotografie.

Dne 15.4.2013 k nám přišel do školy nový žák Jakub Mitręga. Někteří z nás ho už znali, ale někteří ho neznali a viděli poprvé. Jakub k nám přestoupil z 1. ZŠ. Sice ho moc neznáme, ale myslíme si, že bude dobrý kámoš a je s ním sranda.

autor: Ondřej Mikulenka a Dominik Szkucik

Naše třída v 8 třídě (Ještě s Kristiánem)

Naši třídu již všichni určitě dobře znáte. Je to ta devítka, která se vždycky snažila pomáhat ostatním. Vždy jsme měli dobrý kolektiv, všichni jsme rádi jezdili na společné třídní výlety, pořádali vystoupení na vánoční jarmark i radovánky. Nebavíme se spolu jen ve třídě, ale i když má někdo nějaký problém, tak si pomáháme.

autor: Dominik Szkucik a Ondřej Mikulenka

HYDROSFÉRA

Co vše víme o hydrosféře? Co víme o pitné vodě? Jak šetřit pitnou vodou? Co hrozí při lavinách a povodních? Přečtěte si s námi..

PRŮLOMOVÉ OBJEVY A VYNÁLEZY 3

Light Bulb

                        Light Bulb is a very good and breakthrough invention. A lot of people in the world use it every day. It is simple device that transform electric energy into light......

Po rozkliknutí obrázku se dozvíte jméno autora i více informací o žárovce.

PRŮLOMOVÉ OBJEVY A VYNÁLEZY 2

Writing

I have chosen this invention, because I think, that it is the most important invention. I will try to explain here why. Where can we find it and how it got developed during history?

Po rozkliknutí obrázku se dozvíte odpověď na otázku i budete znát autora článku.

PRŮLOMOVÉ OBJEVY A VYNÁLEZY 1 - Nail-polish

I have chosen an interesting invention - Nail polish. I've been thinking, and I had no idea how it could be created. I use it all the time and I really do not know anything about it. I searched and tracked down a lot of information.......

Po rozkliknutí obrázku se dozvíte více i budete znát autora článku.

Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki