Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

5. ročník

Škola nanečisto
V pondělí 27.4.2013 jsme pro budoucí prvňáčky opět připravili projekt Škola nanečisto. Žáci ze 4. a 5. třídy si pro předškoláky připravili hravou angličtinu. Procvičili si čísla s písničkou, naučili se básničku, aby získali obratnost v mluveném projevu a také si zacvičili a procvičili jemnou motoriku ruky. Děti byly skvělé a všechno jako vždy zvládly na 1!
Velkou pochvalu si zaslouží Viktorka, Klárka a Martin, kteří hodinu angličtiny pro naše kamarády připravili.

          

  

Projekt Zdravé zuby                              

      

 

 
Zuby jako perličky                 Ten ti zuby vyspraví,                  Kartáčkem po každé straně         

mohou mít i babičky,             dobrou radu poradí:                   přejedu si ústa hravě,

když se ti to nedaří,            ,,O chrup musíš,dítě, dbát,           celý svět mám na ruby,  

musíš zajít k zubaři.              sladkostmi se přestaň cpát!"      teď se starám o zuby.      

 

 

 

Cítíte to? Cítíte tu vůni? Copak to tady tak krásně voní?  Asi tady něco letělo kolem naší školy. Co to mohlo být? Co provonělo vzduch a probudilo tyhle rostlinky a broučky ze zimního spánku? 

Hodina výtvarné výchovy - téma - JAK VONÍ JARO

Přivítali jsme jaro jako poděkování přírodě za všechno hezké, čím nás obklopuje.

   

 

 

 

 

Ve čtvrtek dne 25.4.2013 jsme se zúčastnili oslav Dne Země v prostorách třineckého lesoparku. Program byl provázen mottem "Cestou necestou s větrníkem" a byl zaměřen na aktivity, plnění úkolů z oblasti životního prostředí. Počasí nám přálo, všechny úkoly se nám podařilo splnit a s větrníkem plným samolepek jsme se s úsměvem a zážitky vrátili do školy. Příští rok půjdeme určitě zase!  

          

 

    

 

Sněženka

Martina Wylegalová

Sněženka je bílý květ,

který vyrostl na náš svět.

Slunce na ni svítí,

je to první jarní kvítí.

              Jaro

                                        Martina Wylegalová                   

              Jaro, jaro, už se blíží,                                          S kamarádkou pletu věnečky

                  už to v uších každý slyší.                                     a všude kolem nás letí včeličky. 

              Lidem všem to v uších cinká                                Klukům věnce na hlavy dáme

              a rozkvétá konvalinka.                                         a za zády se jim vysmíváme.

                                                               

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem České republiky vyhlásilo 39. ročník výtvarné a literární soutěže POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ. I žáci 4. a 5. třídy v hodině výtvarné výchovy malovali obrázky o hasičích, o lidech, kterým hasiči pomáhají, o zvířatech v nebezpečí...

    

 

                               

Mezinárodní soutěž Matematický klokan vznikla přibližně v roce 1980 v Austrálii a od roku 1991 se rozšířila do zemí Evropy. Dnes se již této soutěže účastní na dva a tři čtvrtě milionu soutěžících ze 30 zemí našeho kontinentu sdružených v asociaci Klokan bez hranic, jejíž koordinační centrum je v Paříži. Pořadatelem Klokana v ČR je Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP a Katedrou algebry a geometrie PřF UP v Olomouci. 

Soutěž proběhla v pátek 22.3.2013. Žáci 4. a 5. třídy soutěžili v kategorii KLOKÁNEK. Řešili 24 úloh, které byly rozlišeny podle předpokládané obtížnosti, na zpracování měli 60 minut. Jak se jim dařilo? Zapotili se? Jen se podívejte!  

 

                          

 

    

Dne 11. března 2013 se žáci 4. a 5. třídy zúčastnili okrskového kola ve vybíjené na 6. ZŠ  v Třinci. Naše družstvo bylo sestaveno z chlapců i děvčat. Hráli jsme tři zápasy: první se ZŠ Oldřichovice, druhý s Církevní základní školou a třetí s 5. ZŠ. Ani jedno z družstev se nám nepodařilo porazit. Neházíme však "flintu do žita", budeme více trénovat a příští rok se nám určitě podaří obsadit nějakou tu přední příčku.

 

Slohová práce Michaely Babjákové, žákyně 5. třídy

Výlet k babičce

   Naše babička bydlí ve Vendryni. Je to vesnice kousek za Třincem. Mohlo by se zdát, že je to blízko, ale babička má chalupu až u lesa.

  V létě dojedeme až k chalupě, ale v zimě když je sníh, tak jen k potůčku. O víkendu jsme se k babičce vypravili. Auto jsme zaparkovali u potůčku a vydali se na dlouhou cestu do kopce. Všechny stromy kolem nás byly pokryté sněhem a přikryté jako pod peřinou. Voda v potůčku zamrzala a po krajích se tvořila tenká vrstva ledu. 

  Šlapali jsme malým chodníčkem nahoru a ve vysokém sněhu byly vidět stopy srny a zajíce. Paní Zima letos sněhu nadělila habaděj. V dálce jsme zahlédli běžet srnu, která skákala přes sněhové závěje. Z oblohy se začaly snášet malé sněhové vločky, které byly lehké jako peříčko. Blížili jsme se k chalupě. Tady na nás čekal horký čaj a oběd. A pak cesta zpátky.

  Výlet zasněženou krajinou působil uklidňujícím dojmem. Všude ležel krásný čistý bílý sníh a tichá zimní příroda nás příjemně naladila a okouzlila.

stránka: 12
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki