Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

4. ročník

Nevíte, kam se vydat o prázdninách? Co byste řekli na netradiční výlety za krásami naší vlasti, po našich hradech a zámcích, kopcích, jeskyních... Tipy na výlety nabízí Cestovní kancelář 4. třídy.

     

  

 

Projekt Zdravé zuby

Cílem programu "Zdravé zuby" je zlepšit zubní zdraví u dětí a mládeže a vytvořit předpoklady k zajištění zdravých zubů u dospělé populace v budoucích letech. Děti v průběhu projektu vyplňovaly pracovní listy, které poutavě přiblížily problematiku zubního zdraví (omalovánky, soutěže, hry, kvízy apod.), učily se o tom, jakou strukturu má zub, jaké typy zubů v ústech najdeme, v jakém pořadí a věku se zuby prořezávají, co je to zubní kaz, jak se šíří, jaké jsou jeho následky, o prevenci zubního kazu, o hygieně dutiny ústní, o tom jaké pomůcky používat k čištění zubů a jaké jsou metody a techniky čištění zubů. Hodně jsme si povídali o správné výživě, která se na zdravých zubech také projevuje. Všem žákům se podařilo vyřešit pracovní listy, získali krásný diplom, ze kterého měli velkou radost!

    

 

 

 

Čistota a krása probouzející se jarní přírody okouzlí asi každého. Zkuste hodit na chvilku úkoly a plány za hlavu a nechte se vtáhnout do  světa plného života, barev a vůní. Budete  překvapeni, kolik najednou uvidíte detailů, které jinak v našem uspěchaném životě míjíme denně bez povšimnutí.

Hodina výtvarné výchovy - téma - JAK VONÍ JARO

    

 

Dveře mohou vypadat různě - mají různý tvar, velikost, barvu, materiál. Měly by vypovídat něco o tom, kdo za nimi bydlí a kam vedou. Jak by třeba mohly vypadat dveře do kouzelné zahrady, do laboratoře šíleného vynálezce či brána do pekel?

Dveře do... tak znělo téma ve výtvarné výchově žáků 4. a 5. třídy.

          

  

Ve středu jsme se byli podívat na Den otevřených dveří, který pořádala Jubilejní Masarykova základní a mateřská škola v Třinci.

              

               Jaro

               Adéla Heczková

               Jaro otvírá se klíčem.                                            Jaro je krásné roční období,

               Jakým klíčem? Petrklíčem!                                    přírodu vždy ozdobí.

               Petrklíč je květinka,                                               Po jaru nastoupí léto,

               je to krásná rostlinka.                                            moje milá, teto!

                                                   

                  

KOŠÍK PLNÝ ROZUMU

         

                                                            

V pátek v hodině slohu se žáci 4. a 5. třídy snažili sestavit pravidla třídy. Každý bod prošel bouřlivou diskusí a nakonec se celý kolektiv dohodl, že jsou to přesně ta pravidla, kterými by se rádi řídili, aby se ve třídě cítili dobře. Nyní však bude následovat nejtěžší fáze - uvedenými pravidly se řídit!!! 

                                                            

 

              

 

Hody, hody, doprovody,

dejte vejce malovaný!

Nedáte-li malovaný, 

dejte aspoň bílý, 

slepička Vám snese jiný!


Svátkem jara jsou Velikonoce. O velikonocích lidé dodržují různé zvyky. Chlapci švihají děvčata pomlázkou a děvčata jim dávají malovaná vajíčka - kraslice. Pečou se velikonoční beránci, mazance a jidáše. 

Dochází Vám nápady na velikonoční výzdobu či barvení vajíček? Pokud ještě nevíte, jaká vajíčka budete o Velikonocích tvořit, tady je malá inspirace!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

Prohlédněte si fotografie hradu, který vyrobila Lucinka Bruková.

 

 

 

 

 

stránka: 12
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki