Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

2. ročník

 

Fotografie z výletu do Dinoparku zde.

Svátek matek

Již tradičně patří druhá květnová neděle všem maminkám, protože slavíme Svátek matek. Tímto rokem jsme tento svátek slavili 12. 5. a k této příležitosti žáci 2. třídy vyrobili svým maminkám krásná přáníčka, vázičky s květinkami a podložky pod hrníček třeba na dobré kafíčko nebo čajíček. Všem žákům se to moc povedlo a své maminky určitě potěšili!

Fotografie zde.

Motýli

Protože venku vládně krásné jarní počasí, žáci 2. třídy si vyrobili v pracovních činnostech motýly, kteří jim tuto jarní atmosféru přenesli i do jejich třídy. Můžete se podívat, jak se jim to povedlo.

Fotografie zde.

Návštěva knihovny

Dne 9.5. navštívili žáci 2. třídy již poněkolikáté pobočku městské knihovny v naší škole. Tentokrát si paní knihovnice připravila program na téma „Poskládej si vlastní knihovničku“. Žáci si vyprávěli o knihách, o jejich autorech, vyhledávali dle zadání knihy v knihovničkách. Měli si například vybrat knihu, která se jim líbí nebo je nějak zaujala. Poté knihu ukázali ostatním spolužákům a řekli, proč si tuto knihu vybrali. Dětem se připravený program jako vždy velmi líbil a všichni se aktivně zúčastnili. Fotografie zde.

Den Země

U příležitosti Dne Země uklízeli žáci okolí naší školy a některá prostranství na sídlišti. Vyzbrojeni rukavicemi, hráběmi, kolečky či igelitovými pytli pustili se všichni do sběru odpadků. A nebylo jich málo. S vervou se pustili do práce i žáci 1. a 2. třídy. Pečlivě nadzvedávali i polehavé větve jehličnanů. Při hledání odpadků neunikla jejich pozornosti ani prázdná šnečí ulita. Během úklidu se současně seznamovali s názvy stromů, které rostou kolem školy. Další stromy a jarní květiny pak poznávali na krátké vycházce k vyhlídce na město nad řekou Olší. Cestou si rovněž připomněli význam dopravních značek na sídlišti a u školy. Spojení příjemného s užitečným ještě umocnilo krásné slunečné počasí.

Fotografie zde.

Návštěva knihovny

Dne 25. 4. navštívili žáci 2. třídy pobočku městské knihovny, která se nachází v naší škole. Paní knihovnice si připravila program na téma „Hádala se paraplata“. Žáci plnili různé úkoly ve skupinkách, například dopisovali neúplné rýmy do básně. Poté všichni přečetli doplněné básně a poslechli si, jak zní báseň v originále. Dalším úkolem bylo doplnit křížovku, která se týkala pohádkových postav. Dětem se připravený program velice líbil.

Fotografie zde.

Dne 22. 3. 2013 proběhla na naší škole soutěž Matematický klokan, které se zúčastnili také žáci 2. ročníku.

Soutěžili v kategorii „Cvrček“ pro 2. – 3. ročník, a to velice úspěšně.

Podařilo se jim získat 1. – 3. místo. 1.místo obsadil žák Adam Motyka, o 2. – 3. místo se podělili žáci Dominik Marosz a Nela Myslivcová.

Přišlo jaro…

V pracovních činnostech žáci tvořili jarní louku. Zima byla dlouhá a děti toužebně očekávaly příchod jara, které ztvárnili na svých obrázcích. Snad se brzy dočkáme sluníčka a opravdového jara.

V hodinách čtení se žáci 2. ročníku seznámili s básní F. Halase – Co všechno musí udělat jaro, kterou si můžete připomenout i Vy. Žáci se naučili dvě sloky této básně zpaměti a její recitace jim šla moc pěkně.

 Co všechno musí udělat jaro, František Halas, zde.

„Tonda Obal na cestách“ 

Dne 6. 3. 2013 zavítali na naši školu zástupci autorizované společnosti EKO – KOM, a.s. provozující celorepublikový systém, který zajišťuje třídění, recyklaci a využití obalového odpadu. Tohoto hodinového výukového programu se zúčastnili také žáci 2. ročníku a dozvěděli se mnoho zajímavých informací ohledně třídění, zpracování a recyklaci odpadu.

Více informací o třídění a recyklaci odpadu se dozvíte zde.

stránka: 12
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki