Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

1. ročník, třídní učitelka Mgr. Ilona Heczková, třída I.

Pracovní činnosti v 1. a 3. třídě

Další fotografie z rukodělných prací. Učíme se háčkovat rukama řetízek z vlny a plést věnečky z nádherných smetanek lékařských (pampelišek).

Fotografie zde.

VÝLET

V pátek 15. 6. 2018 jsme jeli na výlet do Dolní Lomné do zážitkového centra URSUS. Prošli jsme si zahradu, která skýtala spoustu zajímavých informací, nevšedních zážitků a také možnost vydovádět se. Navštívili jsme i expozici o vzniku a vývoji Beskyd, která nás rovněž obohatila o nové poznatky a vědomosti. Třetím překvapením byl výukový, zážitkový program Medvídkovo království, kde jsme se seznámili s životem medvěda hnědého a s dalšími vybranými zástupci ze světa zvířat a rostlin. Součástí programu byly hravé i zábavné aktivity, např. lovení rybiček v tůňce, skládání puzzlí…

          

 

SLAVNOSTNÍ PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE

Ve středu 30. května jsme se zúčastnili akce, kterou pořádá knihovna Třinec ve spolupráci s městem Třinec. 

      

DEN DĚTÍ

    

 

Sdružení rodičů Kaštanová, z. s., připravilo pro žáky zajímavou terénní hru na sídlišti Sosna. Žáci na jednotlivých stranovištích plnili úkoly. Překvapením pro žáky bylo mobilní planetárium, melounová svačina, pochutiny a dárečky. Slunečné dopoledne jsme si všichni velmi užili.

Zážitky ze Dne Země

      

DEN ZEMĚ

V pátek 20. dubna 2018 jsme šli na náměstí Svobody na tradiční akci Den Země pořádanou městem Třincem. Viděli jsme živé dravce, ryby, včely, mláďátka, získali spoustu zajímavých informací o medvědech, liškách, třídili odpad, prošli si bludištěm…Pak jsme uklízeli odpadky v okolí školy, a tak i my jsme přispěli ke zlepšení životního prostředí.

       

V tělesné výchově se věnujeme kolektivním hrám, jako je vybíjená, florbal, všichni proti všem a dalším zahřívacím hrám v pohybu. Také cvičíme ve dvojicích - zkoušeli jsme se například přetáhnout, protáhnout, sednout si a zase postavit. Přetahovali jsme v družstvech lano, dali jsme do toho veškerou svou sílu.

Hody, hody, doprovody,
dejte vejce malovaný.
Nedáte-li malovaný,
dejte aspoň bílý,
slepička vám snese jiný.

   

CO NAKRESLÍM, KDYŽ SE ŘEKNE JARO

 

   

  

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

Příhody Maxipsa Fíka

„Tati, já byfem chtěla pfa,“ řekla Ája. Tak jí tatínek koupil psa. „Jmenuje se Rek,“ oznámil. A protože Ája neuměla říkat R, říkala mu Fek. „To už mu můžeme říkat Fík, řekl tatínek. No a tak to všechno začalo.

V úterý 6. 3. 2018 jsme zhlédli v Kulturním domě Trisia divadelní představení Příhody Maxipsa Fíka divadla Krapet z Prahy. S legendárním Fíkem jsme během představení prožili zábavný příběh s pořádnou dávkou legrace.

      

stránka: 12345
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki