Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

3. ročník

Třídní učitelka: Mgr. Iveta Hudzietzová

Malí stavitelé

V posledních dvou vyučovacích hodinách pracovních činností jsme si hráli se zbrusu novými stavebnicemi seva a geomag. Stavebnice seva jsme již znali, ale někteří zápolili s magnetickými tyčinkami a plastovými dílky stavebnic geomag. Trpělivost růže přináší, takže se nakonec všichni mohli pyšnit nejrůznějšími stavebními konstrukcemi. Mgr. D. Staszková Fotografie zde.

Knihovnické lekce

V rámci rozvoje čtenářské gramotnosti a naplňování klíčových kompetencí pro život, celoživotní vzdělávání, se žáci 3. třídy účastnili knihovnických lekcí v pobočce Městské knihovny Třinec. Knihovnické lekce měly tyto názvy: O Horymírovi, Pitva knihy, Slon a mravenec, Kamarádi odjinud. Poznáte, ze kterých lekcí jsou pořízené fotografie? Fotografie zde a zde.

Pracovní činnosti ve III. třídě

V hodinách pracovních činností si žáci vyrobili dekorativní ozdobu – ptáčka na kolíčku. Nejprve dvakrát obkreslili šablonu těla ptáčka na barevný kartón, poté následovalo vystřihování, se kterým ještě někteří žáci stále zápolí. Papírové tělo ptáčka si pak děti vyzdobily podle své fantazie kresbou barevnými fixy. Pak už jen stačilo nalepit oba díly na dřevěný kolíček na prádlo. V rámci projektu Pohyb a výživa žáci ještě vystřihovali, skládali a slepovali papírovou potravinovou pyramidu. Práce s papírem se mnohým dětem hezky povedla. Ti, kterým se dílo příliš nezdařilo, mají malý domácí úkol na prázdniny – stříhat, skládat, lepit. Mgr. D. Staszková

Trojúhelníky a řady

Sestavit trojúhelník ze 3 stejně dlouhých dřívek jde snadno. Ale ze 4 dřívek? Ne. Proč?Jaký je nejmenší počet dřívek na sestavení jednoho trojúhelníku? A na sestavení dvou, tří, čtyř,.... řady osmdesáti trojúhelníků? To už samozřejmě víme. Mgr. M. Kišová

Fotografie zde.

Domácí úkol, český jazyk

Zpracovat 1 zprávu ze slavnostního vystoupení žáků ve škole pro rodiče nebo z návštěvy divadelního představení: Včelí medvídci. T: 26. 5. 2015. IH

Domácí úkol, český jazyk

Dokončení rozpracovaných úkolů z výuky Čj:

  • Nakresli 2 obrázky na 1 list papíru. Na 1. obrázku bude zachycena nebezpečná situace, při které se může zranit dítě, na druhém obrázku bude nakresleno, jak se má dítě chovat v dané situaci bezpečně.
  • Vyplň pracovní list na téma Světový týden bezpečnosti na silnicích.
  • 1 list papíru rozděl na 4 části. Do každé části nakresli nebezpečnou situaci v dopravě, která nemůže se stat u "kamaráda odjinud" (o kamarádech odjinud byla interaktivní beseda v knihovně).

Termín odevzdání úkolů: úterý 12. 5. 2015.

Světový týden bezpečnosti na silnicích. 

Jak si dokážeme hrát se slovy? Zde příběhy, kde slova začínají na písmenko P.

Příběh princezny Petry. Martin

Princezna Petra při procházce parkem potkala prince Pavla. Princ Pavel se poklonil před princeznou Petrou a podal jí petrklíč. Princezna poděkovala a pozvala prince na páteční ples. Princezna Petra s princem Pavlem protančili ples do půlnoci.

Úkolem žáků 3. třídy bylo vymyslet příběh osoby, který se udál během jednoho dne. Příběh měl obsahovat co nejvíce slov se slabikou vi, ví, vy, vý. Potěšilo mě, že děti úkol bavil. Při tvorbě některých příběhů se zasmáli i rodiče. Jak se dětem úkol povedl? Můžete posoudit sami.

 

DĚLENÍ SE ZBYTKEM

Hravou formou s využitím papírových čtverečků se učíme dělit se zbytkem.

Knihovnická lekce

O Horymírovi

Co je to pověst, báje a kdo je vlastně hrdina? To vše jsme zjistili na knihovnické lekci ve škole. 

    

stránka: 12
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki