Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

Vedoucí kroužku: Mgr. Dana Staszková

Schůzky kroužku se konají každý čvrtek v době od 13.30 do 14.30 hod.

Kroužek je organizován Domem dětí a mládeže Třinec.

Platba za období říjen - květen je 300 Kč. Platbu lze rozložit na dvě splátky.

Ukončení činnosti výtvarného kroužku

V měsíci květnu byla ukončena činnost výtvarného kroužku. Mezi poslední práce patřila společná malba rozkvetlé přírody na pás balicího papíru a kresba fantastických brouků.

Tato dílka  malých mistrů zdobí prostory naší školy. Nám se líbí a v příštím školním roce budeme ve výtvarném tvoření určitě pokračovat. Mgr. Dana Staszková

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Ohlédnutí za prací žáků výtvarného kroužku

Žáci výtvarného kroužku přispívají k výzdobě školy. Svoje práce prezentují na nástěnkách na chodbách školy nebo na drátěných paravánech u vchodu do školy.

V zimě malovali brilantními barvami a tuší barevné ptáčky u krmítka. Malovali „mrazíky – uličníky“ podle písničky Dva mrazíci. Při svém malování se také učili míchat různé odstíny temperových barev. Pomocí bílé, modré a žluté tempery tak vznikly veselé obrázky.

Na jaře žáci malovali záhony tulipánů. Použili kombinovanou techniku koláže z novinového papíru, malby míchanými temperovými barvami a kresby barevnými tušemi.

Nejnovějšími výtvarnými dílky jsou prostoroví ptáčci k zavěšení. Zde malí malíři použili dva papíry s otisky kouzelných barev, podle šablony nakreslili a vystřihli ptáčka, gelovkami ptačí tělo vyzdobili, pak vycpali novinami a slepili.

Fotografie dětí při práci a výsledná dílka si můžete prohlédnout zde.

Práce žáků výtvarného kroužku

 Žáci 1. a 2. třídy, kteří navštěvují výtvarný kroužek na naší škole, se po prvním měsíci své činnosti mohou pochlubit svými výtvarnými dílky. Na balicím papíru ožili pod jejich rukama králové podzimu, houboví skřítci, jeřabinové a šípkové víly či podzimní královny. Anilínky, tuš a barevné rudky stačily k vytvoření obrázků zachycujících rej papírových draků.

Závěr měsíce října patřil přípravě na halloweenskou noc. Děti si vystřihly a poskládaly papírového netopýra a vyrobily zápich na špejli v podobě veselého či strašidelného ducha. Fotografie zde.

Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki